Засоби та методи виведення запаху дохлого пацюка або миші

засоби та методи виведення запаху дохлого пацюка або миші

Засоби та методи виведення запахів дохлого пацюка або миши

З настанням холодів миші і щури забиваються в теплі місця: підвали, під поли, простінки, нерідко після використання отрут прямо там гризуни і гинуть. Природно, що тушки з часом починають виділяти смердючий запах дохлої миші, який швидко поширюється по житловим приміщенням. Якщо немає можливості викликати фахівців з дератизації та дезінфекції, доведеться справлятися з цією проблемою самостійно.

Усунення джерела. У першу чергу спробуйте виявити тільце щури або миші (на жаль, ці дрібні тварини можуть забиратися в важкодоступні для людини місця). Якщо вдалося знайти трупик, озбройтеся щільними господарськими рукавичками та респіратором.

У разі, коли миша чи пацюк здох на землі (наприклад, у льоху), разом з тушкою доведеться позбутися і від верхніх шарів ґрунту, яка не тільки встигла ввібрати запах, але і стала розсадником хвороботворних бактерій. Бетонну, цегляну або дерев’яну поверхню обробити дезінфікуючим засобом з хлором, ним пролийте грунт.

Що нам треба робити

Тільце гризуна і заражену грунт помістіть в герметичний пакет, після чого закопайте подалі від будинку.

Видалення запаху мертвих мишей покупними та народними засобами

  • Щоб позбавитися від запаху дохлого пацюка, насамперед провітріть будинок або квартиру: відкрийте всі вікна і двері на кілька годин і, по можливості, покиньте приміщення на це час.
  • Ретельно перестирайте весь домашній текстиль: штори, тюль, покривала, наволочки для декоративних подушок, скатертин та одяг. Не забудьте про м’які іграшки, які відмінно вбирають усі запахи.
  • Килими і м’які меблі гарненько почистіть, вибийте. Якщо є можливість, винесіть на свіже повітря.
  • У деяких випадках (наприклад, якщо вас довго не було вдома і запах встиг «настоятися»), чистка речей не допоможе. Викидайте їх без жалю, інакше весь час будете відчувати запах дохлого пацюка.
  • Помістить в металевий посуд шматочок вати, підпаліть. Залиште тліючу вату в приміщенні на кілька годин. Обов’язково дотримуйтесь заходів обережності: не ставте ємність поруч з горючими і легкозаймистими предметами, не підпускайте дітей і домашніх тварин. Підпалена вата позбавить від смороду.

Проведіть генеральне прибирання

Більше уваги приділіть стиків, кутів, простору уздовж плінтусів. Краще всього використовувати «сильний» хлорвмісні засоби, які не тільки очищають і усувають неприємні запахи, але і дезінфікують приміщення. Дерев’яні або пластикові поверхні обробіть столовим 9% оцтом, міцним (яскраво-рожевим) розчином марганцівки або 3% перекисом водню.

Не забувайте, що перекис може знебарвити забарвлену поверхню, а марганцівка — надати рожевий відтінок.

Розкладіть в приміщенні абсорбенти, поміщені в бавовняні мішечки: зерна кави, харчову соду, кухонну сіль, активоване вугілля. В якості натуральних ароматизаторів використовуйте скоринки цитрусових, сушені трави (полин, перцеву м’яту, мелісу).

Зверніть увагу і на магазинні засоби: так звані ліквідатори запаху (Nagara, Kokubo, «Гудзон») зручні в застосуванні і досить ефективно справляються зі смородом. Якщо у вас є очищувач або іонізатор повітря, скористайтеся його допомогою. Такі прилади не тільки зможуть вивести запах дохлої миші, але й позбавлять повітря від пилу, алергенів, знищать шкідливі мікроорганізми. Для закріплення ефекту запаліть ароматичні свічки або скористайтеся освіжувачем.

Заходи профілактики

Будь-яку проблему легше попередити, ніж потім від неї позбавлятися. Не допускайте появи та розмноження мишей і щурів в будинку (квартирі) й на присадибній ділянці:

  • вчасно позбавляйтеся від сміття,
  • стежте за чистотою сміттєвих відер і баків,
  • зберігайте продукти (особливо, крупи, хліб) в герметичній тарі.

Перевіряйте стіни і підлога на наявність щілин і своєчасно закладайте проблемні місця.

Якщо ви помітили щур або миша, викликайте фахівців зі знищення або ловіть гризунів самостійно, використовуючи пастки і приманки, але не отрути, які починають діяти тільки через деякий час.