ГлавнаяФинансыЗайм до зарплати онлайн без відмов та перевірок кредитної історії
Займ до зарплати онлайн без відмов та перевірок кредитної історії
Пролонгація позики в МФО. Процедура, підводні камені, всі плюси та мінуси
Якщо у клієнта МФО бракує грошей, щоб розплатитися з боргами, йому не варто впадати у відчай. У більшості мікро фінансових організацій можна здійснити пролонгацію (продовження) позики на додатковий термін. Ми розповімо про всі особливості і підводні камені цієї послуги, а також порівняємо умови продовження позики в різних мікрофінансових і мікрокредітних компаніях.
Наш ТОП рейтинг Мікро Фінансових організацій, які надають фінансову допомогу на території України:
Якщо подібна послуга існує в компанії, клієнту достатньо просто вибрати в особисто кабінеті бажаний термін пролонгації (для позик до зарплати він зазвичай не перевищує 30 днів), оплатити вже нараховану йому суму відсотків за попередній період і, в деяких випадках , невелику комісію. Розмір комісії в різних МФО може відрізнятися.
Підводні камені пролонгації позики в МФО
Необхідно пам’ятати кілька речей про продовження позики. Це необхідно робити до того, як почалася прострочення. Наприклад, клієнт взяв 3000 грн. на 30 днів. Якщо він розуміє, що у нього не вистачить коштів, щоб розплатитися по позиці, йому обов’язково потрібно продовжити позику до настання 30 дня з моменту отримання позикових коштів.
Більшість компаній просто не продовжують займ після початку прострочення. При цьому конкретні терміни пролонгації можуть відрізнятися. У деяких МФО це можна зробити до 27 дня користування позикою. Так що необхідно заздалегідь уважно ознайомитися з умовами пролонгації на сайті МФО, щоб не пропустити допустимий термін. У деяких компаніях можлива автоматична пролонгація позики. Тобто після того, як обумовлений термін виплати пройшов і МФО не отримало гроші, воно автоматично подовжує договір на новий термін і борг клієнта зростає до нескінченності. Тому перед оформлення позики краще поцікавитися, чи можливо його автоматичне продовження.
Відсоткова ставка після пролонгації не може рости. Це прямо заборонено законом «Про мікрофінансової діяльності». Так що, якщо клієнт прочитав в умовах договору, що після продовження виростає процентна ставка, значить мікрофінансових організація порушує законодавство. У таких випадках варто звернутися зі скаргою в Центробанк або саморегульовану організацію, до якої входить МФО. При цьому комісія за продовження позики цілком допустима і застосовується досить часто.
Плюси і мінуси продовження позики в МФО
Переваги:
Довго позичальника не продадуть колекторам; -займ не вважатиметься простроченим, тому не погіршитися кредитна історія клієнта;
При продовження позики не нараховуються штрафні санкції.
Недоліки:
З перенесенням терміну виплати зростає сума нарахованих відсотків за позикою, відповідно зростає переплата;
В деяких випадках для пролонгації необхідно заплатити додаткову комісію.
Таким чином, пролонгація позики є досить суперечливою послугою. Якщо у клієнта дуже серйозні фінансові труднощі і немає взагалі ніяких можливостей повернути гроші МФО, вона може бути дуже корисною, оскільки дозволить уникнути штрафних санкцій, розборок з колекторами і погіршення кредитної історії, які неминуче трапляються при простроченні позики. Але, якщо є можливість погасити позику вчасно, ні в якому разі не варто продовжувати його, так як по закінченню терміну пролонгації доведеться серйозно переплатити.
Будь-яке використання матеріалів допускається тільки при наявності гіперпосилання.