Як зрозуміти, що оголошення в інтернеті шахрайське

Як зрозуміти, що оголошення в інтернеті шахрайське

Там, де люди розміщують оголошення, часто бувають шахраї, які крадуть гроші

Ось основні ознаки шахрайських оголошень.

  • Оголошення про роботу. Сайти з пошуку роботи буквально кишать фальшивими оголошеннями, обман в яких часом не так просто розгадати. Будьте впевнені — вакансію розмістили шахраї, якщо в ній є такі обіцянки.
  • Стабільний дохід без зусиль. Подібні оголошення часто зустрічаються в соціальних мережах: пропонують розміщувати рекламу, писати потенційним клієнтам або заманювати людей в якусь компанію. Це звичайний мережевий бізнес — доведеться вибудовувати піраміду з таких же претендентів, продавати БАДи або побутову хімію.
  • Тестове завдання. Потенційний роботодавець може попросити написати текст або відредагувати зображення, щоб перевірити ваші навички. Це вже має насторожити: якщо є портфоліо, навіщо підтверджувати рівень володіння фотошопом?

Не дайте себе обдурити

Фальшиві роботодавці

Біда в тому, що за працю, швидше за все, не заплатять. Чи не повестися на обман просто: якщо потенційний роботодавець діє від імені компанії, знайдіть відгуки її співробітників.

Спочатку заплатите, потім заробляйте. Шахраї шукають складачів текстів, складальників-розбирачів ручок, олівців і пеналів. Пропонують гідну оплату і обіцяють вислати витратні матеріали, докладно розписують всі етапи роботи.

Тільки є одне але: щоб приступити до роботи, потрібно заплатити. Наборщик текстов вносить плату на випадок, якщо не встигне вчасно, і замовник не отримає результат. Збирачеві ручок доведеться оплатити видаткові матеріали — раптом вкраде ковпачки або стрижні. Запам’ятайте: ручки збирає конвеєр — це набагато дешевше ручної праці.

Природно, після того як пожертвування внесені, псевдоработодатель зникає. Нормальна компанія не вимагає грошей з співробітників — обходьте такі оголошення стороною, а краще скаржтеся на них адміністраторам сайту.

Як зрозуміти, що перед вами поганий заробіток в Інтернеті?

  • Оголошення про продаж. Тут шахраїв ще більше, але визначити, що по іншу сторону монітора сидить зловмисник не так складно: їх розлучення схожі один на одного.
  • Гроші вперед. Ця схема розрахована на те, що покупця настільки захопить бажання роздобути товар, що він забуде про всі застереження.

Припустимо, чоловік побачив на «ОЛХ» відмінний торшер. Навіть не відмінний, а ідеальний — зовсім як в мріях: на тонкій ніжці, з червоним абажуром в рюшечках.

Людина телефонує продавцеві, але той заявляє, що потенційних покупців набралося вже з десяток. Але за невелику передоплату він збереже торшер саме для нього. Не варто переводити гроші: швидше за все, ніякого торшера немає.

«ОЛХ»: Як уникнути шахраїв?

А ще може бути так: шахрай каже, що знаходиться в іншому місті, але готовий доставити товар, якщо покупець внесе завдаток, щоб компенсувати витрати на дорогу. Зазвичай таких мандрівників ніхто так і не отримують.

Соцмережі. Та ж ситуація з магазинами в соцмережах: там продавець вимагає стовідсоткову передоплату і тільки після цього обіцяє відправити товар. Розкусити такого шахрая нескладно, для цього потрібно читати відгуки. Вони повинні бути різноплановими, написаними в різний час. В ідеалі варто зв’язатися з кимось із залишили відгук, щоб переконатися в чесності продавця.

Як продавати на «ОЛХ»?

Оголошення про оренду

Схожа ситуація з оголошеннями про оренду квартир. Побоювання повинні викликати пропозиції по невиправдано низькою ціною. Саме цим заманюють клієнтів нечисті на руку «ріелтори».

Схема така: ріелтор пропонує внести невелику суму в якості застави, щоб «закріпити» квартиру за вами. Деякі пропонують і зовсім здати квартиру без договору, щоб уникнути паперової тяганини.

Навіть якщо ріелтор — лапочка, а квартира — ідеал, все одно вимагайте договір. Усна домовленість — ніщо: ви можете перерахувати шахраєві гроші, заселитися, даже жити там. А потім несподівано з’ясувати, що власник — інша людина, який і гадки не мав про нові мешканцях, адже він здає квартиру подобово.

Простіше шукати квартиру через ріелтора, але мало кому хочеться віддавати половину вартості оренди за його послуги. Хорошою альтернативою може стати звернення до онлайн-ріелтора. Там клієнт платить невелику суму онлайн-консультанту, який шукає квартири від власників.

Правда, реагувати на такі пропозиції потрібно швидко, тому що квартири від чесних власників розлітаються як гарячі пиріжки.

Договір найму квартири: перевірити у господаря

Остерігатися шахраїв і берегти гроші легше, якщо знати ось ці правила:

  1. Вірити не можна нікому.
  2. Нагріти можуть навіть родичі.
  3. Бути параноїком не соромно.