Як зекономити гроші на «дрібницях». Поради фінансового консультанта

Як зекономити гроші на дрібницях. Поради фінансового консультанта

Збори, які економні люди не оплачують

Адже їх можна уникнути. Щоб стати володарем власного бюджету, потрібно вправно уникати додаткових комісій і зборів. Часто для цього потрібно тільки уважність. Він читає навіть дрібний шрифт у Договорі.

Збори за прострочені платежі

Раніше я буквально платил «за повітря», коли забувала вчасно оплатити комуналку. Перші пару раз було прикро, але не смертельно, але потім я порахувал, в яку суму ці прострочення обходяться за рік, і прийшов в жах. Я злился, ставил собі нагадування, клеїл стікери, але це не допомагало.

Виручив Автоплатеж — така послуга є у багатьох банків. З її допомогою можна налаштувати автоматичну оплату комуналки в потрібний термін: гроші будуть списуватися у встановлений день без прострочень. 10% всього боргу — це пені за прострочення. Дуже прикро.

Кредит наличными от OTPbank
 • наличными;
 • без справки о доходах до 50 000 грн;
 • от 25 лет;
 • срок получения решения — 1 час.
Оформить заявку
Кредиты от Ideabank
 • Кредит готівкою на будь які цілі
 • Вік від 21 до 75 років
 • Перекредитування інших кредитів
 • До 5 років
Оформить заявку
Первый Украинский Международный Банк
 • Постійне місце роботи
 • Стабільний дохід
 • Від 25 до 70 років
 • Гроші за 1 годину
Оформить заявку
Кредиты наличными от Банк Кредит Днепр
 • только паспорт и ИНН
 • досрочное погашение без пени и штрафных санкций
 • чем больше срок — тем меньше платите
 • 12, 24 или 36 месяцев на выбор
Оформить заявку

Комісія за овердрафт

Овердрафт — це можливість вийти в мінус по банківській карті, тобто витратити більше, ніж у вас є, за рахунок банку. Це виручає, коли грошей не залишилося, а жити ще пару днів на щось треба.

Овердрафт буває дозволений — коли ви підключаєте його самі, погоджуючись з умовами банку, і технічний — коли ви витратили всі гроші з карти і пішли в мінус, тому що, наприклад, затрималася обробка платежу.

Як правильно користуватися овердрафтом?

За те, що ви користуєтеся овердрафтом, платити не потрібно, але є два нюанси: слід не перевищувати дозволену суму і вчасно його гасити — інакше буде комісія. Так що все просто: щоб не платити додаткові гроші, не перевищуйте овердрафт і своєчасно гасіть його.

Розетка

Комісія за зняття готівки з кредитки

Банки люблять, коли ви платите кредиткою, і не люблять, коли ви знімаєте з неї готівку. Коли ви платите кредиткою, банк заробляє, а коли знімаєте з неї готівку, банк позбавляється доходів. Тому банки «штрафують» тих, хто знімає готівку: вимагають додаткову комісію, збільшують кредитну ставку, скасовують безвідсотковий період.

Як насправді треба користуватися кредиткою?

Комісія за покупки за кордоном

Коли ви купуєте щось у відпустці за кордоном і платите рублевої картою, банк бере комісію. Наприклад, ви в Китаї, офіційна валюта там — юані. Щоб провести платіж, банку потрібно спочатку перевести юані в долари, а вже їх — в гривню. Виходить, гроші конвертуються двічі, тому банк візьме комісію.

У країнах, де офіційна валюта не євро і не долар, комісія буде 3-6%. Щоб заощадити, краще перед поїздкою оформити до карти рахунок в тій валюті, якої розплачуються в країні вашого відпустки. Якщо у вашого банку немає такої можливості, краще платити доларовою карткою: комісія теж буде, але нижче, 1-3% від суми покупки.

Мораль: не знімайте готівку з кредитки, і все буде добре.

Хто бере з вас комісії за кордоном?

 • Додаткові платежі за багаж. Мандрівники знають, що не ті габарити багажу можуть вдарити по кишені: за чемодан на 5 сантиметрів більше або 5 кілограмів важче норми доведеться доплачувати.
 • Перевозники дозволяють провозити ручну поклажу розміром не більше 55 сантиметрів в довжину, 40 сантиметрів у ширину і 25 сантиметрів у висоту, а багаж не повинен бути важче 23 кілограмів. Є і такі Лоукостери які дозволяють взяти безкоштовно тільки сумку розмірами 36 × 30 × 27 сантиметрів.

Авіаперевізники скасують норми безкоштовного багажу в літаках. Чому це добре?

Зверніть увагу на умови перельоту ще при покупці квитка. Часто в найдешевший тариф входить тільки ручна поклажа, а багаж доведеться оплачувати окремо. Якщо так, то оплатити його на сайті авіакомпанії може бути дешевше, тому що в аеропорту ціна буде вище.

відвідування кафе це зайві витрати

Лоукостери пропонують заощадити, сплативши багаж через інтернет. Можна заощадити кілька тисяч, якщо слідувати порадам з цієї статті. А якщо додати ще й ці способи, то пара тисяч перетвориться в десятки:

 1. Зменшити суми в квитанції за комуналку.
 2. Менше витрачати на машину.
 3. Ходити в магазин зі своїм пакетом.


textru-promo-4