Як зекономити гроші на «дрібницях». Поради фінансового консультанта


Збори, які економні люди не оплачують
Адже їх можна уникнути. Щоб стати володарем власного бюджету, потрібно вправно уникати додаткових комісій і зборів. Часто для цього потрібно тільки уважність. Він читає навіть дрібний шрифт у Договорі.
Збори за прострочені платежі
Раніше я буквально платил «за повітря», коли забувала вчасно оплатити комуналку. Перші пару раз було прикро, але не смертельно, але потім я порахувал, в яку суму ці прострочення обходяться за рік, і прийшов в жах. Я злился, ставил собі нагадування, клеїл стікери, але це не допомагало.
Виручив Автоплатеж — така послуга є у багатьох банків. З її допомогою можна налаштувати автоматичну оплату комуналки в потрібний термін: гроші будуть списуватися у встановлений день без прострочень. 10% всього боргу — це пені за прострочення. Дуже прикро.
![]() ![]() |
|
|
![]() ![]() |
|
|
![]() ![]() |
|
|
![]() ![]() |
|
|
Комісія за овердрафт
Овердрафт — це можливість вийти в мінус по банківській карті, тобто витратити більше, ніж у вас є, за рахунок банку. Це виручає, коли грошей не залишилося, а жити ще пару днів на щось треба.
Овердрафт буває дозволений — коли ви підключаєте його самі, погоджуючись з умовами банку, і технічний — коли ви витратили всі гроші з карти і пішли в мінус, тому що, наприклад, затрималася обробка платежу.
Як правильно користуватися овердрафтом?
За те, що ви користуєтеся овердрафтом, платити не потрібно, але є два нюанси: слід не перевищувати дозволену суму і вчасно його гасити — інакше буде комісія. Так що все просто: щоб не платити додаткові гроші, не перевищуйте овердрафт і своєчасно гасіть його.
Комісія за зняття готівки з кредитки
Банки люблять, коли ви платите кредиткою, і не люблять, коли ви знімаєте з неї готівку. Коли ви платите кредиткою, банк заробляє, а коли знімаєте з неї готівку, банк позбавляється доходів. Тому банки «штрафують» тих, хто знімає готівку: вимагають додаткову комісію, збільшують кредитну ставку, скасовують безвідсотковий період.
Як насправді треба користуватися кредиткою?
Комісія за покупки за кордоном
Коли ви купуєте щось у відпустці за кордоном і платите рублевої картою, банк бере комісію. Наприклад, ви в Китаї, офіційна валюта там — юані. Щоб провести платіж, банку потрібно спочатку перевести юані в долари, а вже їх — в гривню. Виходить, гроші конвертуються двічі, тому банк візьме комісію.
У країнах, де офіційна валюта не євро і не долар, комісія буде 3-6%. Щоб заощадити, краще перед поїздкою оформити до карти рахунок в тій валюті, якої розплачуються в країні вашого відпустки. Якщо у вашого банку немає такої можливості, краще платити доларовою карткою: комісія теж буде, але нижче, 1-3% від суми покупки.
Мораль: не знімайте готівку з кредитки, і все буде добре.
Хто бере з вас комісії за кордоном?
- Додаткові платежі за багаж. Мандрівники знають, що не ті габарити багажу можуть вдарити по кишені: за чемодан на 5 сантиметрів більше або 5 кілограмів важче норми доведеться доплачувати.
- Перевозники дозволяють провозити ручну поклажу розміром не більше 55 сантиметрів в довжину, 40 сантиметрів у ширину і 25 сантиметрів у висоту, а багаж не повинен бути важче 23 кілограмів. Є і такі Лоукостери які дозволяють взяти безкоштовно тільки сумку розмірами 36 × 30 × 27 сантиметрів.
Авіаперевізники скасують норми безкоштовного багажу в літаках. Чому це добре?
Зверніть увагу на умови перельоту ще при покупці квитка. Часто в найдешевший тариф входить тільки ручна поклажа, а багаж доведеться оплачувати окремо. Якщо так, то оплатити його на сайті авіакомпанії може бути дешевше, тому що в аеропорту ціна буде вище.
Лоукостери пропонують заощадити, сплативши багаж через інтернет. Можна заощадити кілька тисяч, якщо слідувати порадам з цієї статті. А якщо додати ще й ці способи, то пара тисяч перетвориться в десятки:
- Зменшити суми в квитанції за комуналку.
- Менше витрачати на машину.
- Ходити в магазин зі своїм пакетом.