Як позбутися тарганів в домашніх умовах, відео

як позбутися тарганів в домашніх умовах, відео

Як можливо позбутися тарганів в домашніх умовах, відео

У багатьох будинках мешканці відзначають небувалу активність непроханих рудих гостей — таргани, ворушачи вусиками, нахабно пролазять через самі непомітні щілини, ходять «в гості» з однієї квартири в іншу, і навіть «мігрують» по водопровідних трубах з одного під’їзду в інший. Чому руді «загарбники» знову повернулися у величезній кількості, і як з ними боротися?

Тарганяча популяція зазвичай зростає хвилеподібно. Останній серйозний підйом чисельності тарганів був відзначений у 1990-ті роки. Потім завдяки різним препаратам їх стало помітно менше. І ось новий спалах активності.

Це тільки здається, що наші кухні знову захоплюють ті ж самі особи, що й раніше. Насправді ж це вже зовсім інші істоти, які здобули стійкість до отрут, якими знищували їх предків років 10-15 тому.

На думку вчених, змінилося і загальна поведінка цих настирливих комах, а інформацію про «шкідливий порошку» вони «запам’ятали» на генетичному рівні. Сьогодні й уявити неможливо, що сто років тому для боротьби з тарганами цілком підходив звичайний тальк, від якого комахи справді гинули всього за пару годин. Сучасне покоління тарганів просто обходить «підозрілі» порошки, розсипані на їх шляху.

Секрет «неубиваемости» тарганів у тому, що їх ДНК «пам’ятає» занадто багато отрут. З-за цього людству навряд чи вдасться повністю знищити. Таргани за час свого довгого існування піддавалися впливу безлічі отрут, аналогічних сучасним. Пам’ять про ці отрути зберігається в ДНК цих комах. Це дозволяє їм відрізняти отруєну їжу від придатною до вживання.

Як же боротися з цими рудими полчищами?

Найчастіше для цього використовують отруйні приманки, скуштувавши які комахи гинуть, а останки дохлого родича їдять інші комахи і, відповідно, теж вмирають.

Однак ці кошти мають і свої мінуси. Не можна гарантувати, що членистоногі побіжать ласувати отруєною приманкою, якщо в будинку можна знайти цілком їстівні залишки їжі, крихти або невимитий посуд.

Крім того, щоб розправитися з «рудої ордою» в будинку, доведеться купити багато приманок від різних виробників і застосовувати їх одночасно.

Можна, звичайно, використовувати і так звані «контактні засоби» — емульсії, спреї, крейду, які треба наносити на поверхню. Однак порошки наносять шкоду тарганам тільки тоді, коли розсипані на сухій поверхні підлоги, проте таргани воліють інші місця — під раковиною, під ванною або під холодильником — словом, там, де завжди є вода. А саме вона «зводить нанівець» всі зусилля порошків.

Тільки самі зможемо це зробити

Непогано справляються з тарганами і сучасні отруйні крейди, але тільки в тому випадку, якщо нанести ними «візерунок» по периметру всієї квартири. Звичайно, естетики в цьому буде мало. Тому більш практичні рідкі концентрати або готові водні розчини, до того ж вони не залишають слідів.

Гарні в боротьбі з тарганами і клейкі пастки, але тільки тут треба враховувати «вибірковість» тарганів: далеко не всі комахи захочуть полізти в коробочку на привабливий запах. Крім того, клейкі пастки необхідно постійно обслуговувати, а платівки міняти не рідше чим раз в 5-6 днів.

Профілактика появи тарганів

Нерідко для боротьби з рудими полчищами використовують аерозолі, але на популяцію вони впливають не відразу. Наприклад, хітиновий покрив личинки, який вона скине, не встигне пропустити діюча речовина всередину неї. Крім того, такі склади дуже швидко випаровуються, так що доводиться проводити кілька обробок.

Народні поради

Можна провести обробку поверхонь сучасними рідкими інсектицидами і суспензіями, з-за яких з тарганами відбувається параліч.

з ними реально впоратися за короткий час

Якщо пощастить, що кількість непроханих гостей в квартирі скоро зменшиться до мінімуму.