Як повернути телефон в інтернет-магазин та отримати свої гроші

як повернути телефон в інтернет-магазин та отримати свої гроші

Як захиститися від шахраїв?

У нашому житті бувають різні ситуації. У розвитком Інтернету з’явилася можливість купувати речі, які знаходяться у продавця в іншому місті. Або навіть іншій країні. Але що нам робити якщо вона не сподобалася або не відповідає переглянутої фотографії?

«Права покупців у звичайних магазинах і на інтернет-сайтах однакові та регулюються Законом» Про захист прав споживачів «. «Але на ділі віртуальних недобросовісних продавців викрити складніше», — говорить адвокат Богдан Борисенко. «Наприклад, в суді складно довести факт оплати в електронному вигляді або те, що товар прийшов до покупця вже пошкодженим або невідповідним заявленому. Тому відповідальність за успішну покупку сьогодні лежить на самому покупця», — пояснює юрист.

Щоб звести до мінімуму ризик обману в інтернеті, варто співпрацювати тільки з юридичними особами, які можуть пред’явити вам відповідне свідоцтво про реєстрацію, радить Борисенко.

  • Але якщо ви все-таки опинилися обдуреними, у вас взяли передоплату і не вислали покупку, або продавець відмовляється обміняти або повернути гроші за товар, то покупець повинен негайно бігти до найближчого відділення міліції і писати заяву.
  • Чим більше буде якихось доказів обману на руках у правоохоронних органів (роздруківки ваших листувань з продавцем, квитанції про оплату, підтвердження заявок, вислані покупцеві на електронну пошту, чеки з терміналу або банку і т. д.), тим більше шансів, що шахрай буде спійманий та покараний.
  • Написавши заяву в міліцію, потрібно вимагати, щоб було поставлено вхідний номер документа, щоб потім мати можливість контролювати хід розслідування.
    На підставі вашої заяви співробітник міліції буде мати можливість звернутися на хостинг, де зареєстрований інтернет-магазин, для блокування сайту».

Малюнок 1

Малюнок 2

Товари з інтернету обміну підлягають поверненню:

  • «Якщо ви хочете повернути або обміняти товар, куплений в інтернет-магазині, то маєте право це зробити протягом 14 днів з дати доставки і оплати кур’єру, правда, про це іноді« забувають »інтернет-магазини», — радить юрист Ольга Куриленко.
  • Якщо вам відмовляються повертати гроші або обмінювати товар, зробіть офіційний запит, на який можна отримати відповідь з поясненням причин відмови або задоволенням вимог, каже юрист.

За її словами, якщо ж протягом двох тижнів після відправлення листа вам ніяких пояснень не прийшло, ви можете звертатися до Державної інспекції з питань захисту прав споживачів.

На сайтах онлайн-магазинів часто можна побачити також такі умови повернення товару: «товар повинен бути повністю укомплектований і не порушена цілісність упаковки». Але ж щоб перевірити роботу того ж холодильника, його потрібно дістати з картонної коробки, яку при цьому доведеться розрізати. А значить, цілісність упаковки порушується.

Юристи кажуть, що закон не забороняє споживачам ламати і різати упаковки. Щоб скористатися правом повернути товар, необхідно його зберегти в проданому вигляді, мати квитанцію і гарантійний талон. Та обставина, що покупець розірвав коробку, в якій товар був упакований, не може бути причиною для відмови в поверненні товару.

Процедура повернення

При покупці товарів з поштовою доставкою рішення про повернення товару покупцем приймається вже після того, як товар оплачений. Це може бути як передоплата на розрахунковий рахунок магазина або оплата післяплатою.

  1. Перш за все, покупець, який хоче повернути товар, повинен зв’язатися з магазином — зателефонувати або написати. Передбачте таке правило в договорі-оферті магазину і пам’ятці покупцеві. Також вкажіть, що зворотна відправка товарів післяплатою забороняється, оскільки в такій ситуації продавець позбавляється права визначити правомірність покупця вимагати повернення.
  2. Потім покупець відправляє товар поштою на адресу магазину, приклавши заповнену заяву про повернення, оплачує зворотну доставку. Повернення проводиться поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення. Опис складається в 2 примірниках, один з яких залишається у покупця.
  3. Продавець отримує повернутий товар. Якщо вимога про повернення визнано правомірним, то вартість товару повертається покупцеві на реквізити, зазначені в заяві.

Приклад заяви на повернення товару не належної якості у форматі PDF. Пишеться українською мовою:

Скачати

Скачати заяву на повернення товару українською мовою в форматі Word треба натиснувши на цю кнопку:

Скачати


textru-promo-4