Як навчитися правильно витрачати гроші?

як навчитися правильно витрачати гроші

Як витрачати менше, особливо ні в чому собі не відмовляючи та добре жити

Складно відмовитися від звичних задоволень, коли доводиться урізати бюджет. Здається, що разом з дорогим гелем для душу з життя йде і запах орхідей, і радість. Наш кореспондент Ольга Пояркова переконалася, що економити – це здорово.

Економія не буде такою гнітючою, якщо змінити ставлення до неї. Ці поради універсальні, адже навіть при невеликій зарплаті і скромних витратах обов’язково знайдуться дрібні «паразити», які непомітно поджірает бюджет. Ось що потрібно робити, щоб менше витрачати, практично нічого не змінюючи в життя.

  • Оптимізувати витрати. Є прості способи економії: не залишати включеним світло, купити проїзний, перейти на стільниковий тариф дешевше. Чи не складніше економити і на інших речах.
  • Продукти. Краще не ходити за продуктами щовечора, а витратити на це один вихідний – і закуповуватися на тиждень вперед. Але для цього потрібен список і меню. Важливо скласти меню на кожен день, щоб розуміти, які продукти і в яких кількостях потрібні.
  • Великі покупки. Список великих покупок складайте не по вартості речі, а по життєвій необхідності. Зламаний холодильник важливіше нового телевізора. Для економії доведеться діяти на випередження, наприклад встановити кондиціонер восени, коли почнуться знижки на кліматичну техніку.
  • Одяг. Чи не доведеться часто купувати новий одяг, якщо одного разу скласти гардероб за таким правилом: кожна річ повинна поєднуватися з трьома іншими. Краще не купувати речі з дешевих тканин. Вони втратять форму після першого ж прання і доведеться знову оновлювати гардероб.

Дуже гарно

Я заощадила на одязі 10 000 грн. за сезон

Відмовитися від непотрібного. Якщо уважно придивитися до витрат, то можна виявити дірки, де гроші буквально зникають. Платні послуги на мобільному тарифі, підписка на 250 каналів, з яких регулярно дивіться від сили 10, звичка їздити на роботу на таксі по понеділках.

Навряд чи відмову від цього кардинально змінить життя, а ось заощадити вдасться. Передачі можна дивитися онлайн – у кожного телеканалу є сайт. А якщо привчити себе вставати раніше, то не потрібно буде викликати таксі, щоб встигнути до початку робочого дня.

Як перестати спускати гроші на непотрібне?

Розважатися без зайвих витрат. Замість тусовок поза домом запросіть друзів в гості. Зробіть вилазку на природу, запросіть всіх в ліс збирати гриби і ягоди або на зимову риболовлю – вражень буде більше, а витрат менше.

У великих містах можна безкоштовно ходити на виставки і відкриті лекції: інформацію про таких заходах можна знайти в інтернеті. Кінотеатри пропонують знижки на сеанси у будні – можна подивитися новий блокбастер в обідню перерву, не переплачуючи за вечірній сеанс.

Купувати разом. У складчину дешевше буквально все: подорожувати через «Блаблакар», одягати дітей через спільні закупівлі, вчити іноземні мови, купивши один онлайн-курс з друзями. Навіть на роботу можна їздити разом, якщо розподілити дні тижня. Сьогодні везе бухгалтер, завтра – кадровик, післязавтра – той новенький сисадмін. Так можна не тільки заощадити на бензині, а й краще пізнати колег.

Як купувати в роздріб за оптовими цінами і економити?

У магазинах, які працюють у Всесвітній Мережі, дуже часто бувають великі знижки. Особливо якщо сезон закінчився. “Готуй сани з літа”. Влітку шукаємо зимовий одяг, а взимку – літню. Результат Вас приємно здивує.

Розетка

Зрозуміти, заради чого все це робиться. Заради важливої ​​мети і економити приємно. Можливо з’їхати від батьків, купити машину, відправитися в подорож – ось глобальні цілі, заради яких можна відмовитися від п’ятничних посиденьок в кафе. Нехай мета мигоче перед очима. Прикріпіть фотографію з мрією на холодильник або носіть її в гаманці.

Не потрібно думати, що економія – це суцільні позбавлення і страждання. Часто вона допомагає наблизитися до мрії.

Автор: Ольга Пояркова