Вирівнювання стін у квартирі чи будинку — вибір матеріалів та сумішей

вирівнювання стін у квартирі чи будинку - вибір матеріалів та сумішей

Вирівнювання стін в квартирі та будинку — вибір матеріалів і сумішей, технологія під шпалери або фарбування

Продовжуємо нашу ремонтну тему і сьогодні поговоримо, що ж краще: штукатурка стін або застосування ГКЛ, простіше кажучи, гіпсокартону. Спочатку я не планував писати про гіпсокартон взагалі, як і використовувати його в ремонті по ряду причин, про які напишу трохи нижче.

Але, завдяки коментарям від одного товариша, в попередній частині ремонтних хронік, я вирішив розібратися в цьому питанні трохи більше, порадившись, як з друзями, професійно працюють в сфері ремонту, так і піднявши цю тему в Інтернеті. В кінцевому підсумку думки розділилися практично порівну, з невеликою перевагою в бік класичної штукатурки. Давайте розбиратися.

Скажу відразу, при ремонті однієї з інших кімнат, я використовував гіпсокартон, щоб приховати труби опалення. Гаразд там, коли через кімнату проходить одна труба, але, коли їх кілька — це вже, щонайменше, некрасиво. Також гіпсокартон допоміг ізолювати проблемну ділянку кутової кімнати. Панелі стояли настільки криво, що в щілину між ними можна було просунути руку, практично на вулицю … В мокрі і холодні часи кут кімнати сильно намокав і покривався льодом зсередини квартири! Щоб її закрити, пішло кілька великих відер цементу, герметика, штукатурки і т. п.

Минуло 5 років. За цей час кутова тріщина на стику панелей, шпаклівки та гіпсокартону ніяк себе не проявила. Можливо, це заслуга товстих і якісних французьких вінілових шпалер Grandeco, але, не знаю … А ось на сусідній зовнішній стіні, у вирівнюванні якої гіпсокартон не застосовувався, стара тріщина дала про себе знати, пройшовши від підлоги до стелі, залишивши помітний шов на тонких швейцарських фотошпалерах …

У чому основна перевага гіпсокартону?

Здавалося б, гіпсокартон можна оголосити переможцем? Не будемо поспішати. Основні причини, через які я відмовився від використання ГКЛ в сьогоднішньому ремонті — це помітне зменшення площі кімнати, відмова від шпалер на користь фарби, а також велика кількість монтажних робіт на стіні в майбутньому. Розберемо все докладніше.

Звичайно, це ідеально рівна поверхня і можливість скоротити бюджет ремонту. Так, використовувати гіпсокартон можна, як з мінімальними витратами, так і не дуже. При бюджетному варіанті за ним можна приховати проводку, відмовившись від штробления, а також будь-яку, навіть саму криву стіну, без необхідності її вирівнювати кілограмами штукатурки.

При дорогому варіанті ремонту поєднуються обидва способи. Стіна ідеально вирівнюється шпаклівкою, герметизуються всі щілини і тріщини, а потім покривається ГКЛ додатково. В цьому випадку можна ліквідувати поява тріщин в майбутньому на лицьовій стороні стіни, практично на 90%. Але, через свою дорожнечу, такий спосіб ремонту мені, на жаль, не підходить, тим більше не можна забувати про стики стін кімнати, про які розповім пізніше.

Використання гіпсокартону на значній площі стіни, має на увазі використання великої кількості профілів, що створює певні проблеми з подальшим монтажем на стіні деталей інтер’єру, полиць і ін. Вам доведеться щоразу звірятися з, заздалегідь підготовленої, картою розташування профілів і проводки, а також володіти знаннями грамотного монтажу чого-небудь на ГКЛ. Наприклад, в моєму випадку планується повісити на стіну, як мінімум 10 елементів в певних місцях. При використанні гіпсокартону, це створить ряд незручностей, яких не буде при використанні шпаклівки.

Cніжнобіла шпаклювальна маса Акрил-Путц Старт (Acryl Putz Start)

Cніжно-біла шпаклювальна маса Акрил-Путц Старт

 Закупівля матеріалів

А тепер найстрашніше — стики стін. Поспілкувавшись з проф. ремонтниками, я зрозумів, що від появи вертикальних тріщин на стиках стін і листів ГКЛ страждає значна частина людей. Не рятує навіть застосування двох шарів гіпсокартону внахлест … На будівельних форумах теж саме … дуже багато людей, що довірилися гіпсокартону, страждають від вертикальних тріщин. Фактично, тут лотерея, багато в чому залежить не стільки від якості ремонтних робіт та бюджету, скільки від особливостей і стану твого будинку.

  1. Перша проблема багатьох панельних будинків — це «гуляють» шви і вібрації від транспорту (якщо будинок близько до дороги) і сильного вітру (на верхніх поверхах, як у мене), а також усадка будинку, яка може тривати багато років. Мені навіть згадалося Калінінградський землетрус 2004 року, коли стіни розгойдувалися з метрової амплітудою, а речі літали по всій квартирі …
  2. Друга і, мабуть, найголовніша, це температурна проблема стикування різних матеріалів, наприклад, того ж ГКЛ і бетону. На кордоні двох різних матеріалів, з різними коефіцієнтами розширень і різної тепло- і вологоємністю матеріалів, тріщини будуть завжди. Особливо, з огляду на наш калінінградський клімат, коли погода змінюється по п’ять разів на день, спекотне сонце змінюють затяжні тижневі дощі, а різкі перепади температур можуть скласти понад 15 градусів.

Класична грунтовка глибокопроникаюча Ceresit CT 17. Служить для зміцнення і просочення підстав під оздоблювальні, гідроізоляційні, теплоізоляційні та інші покриття

Класична грунтовка глибокопроникаюча Ceresit CT 17

Я особисто не можу згадати, коли у нас вчасно починали опалювальний сезон, або його завершували … Народ, або ходить в шубі в квартирі, або знемагає від спеки, з навстіж відкритими вікнами … У цьому випадку не допоможуть ні склошпалери поверх стиків, ні стрічка- серпянка, ні інші хитрощі. Бо гіпс — це гіпс. Дуже чутливий до вологості і температурі матеріал, на відміну від бетону, цегли, та й тієї ж штукатурки.

Звичайно, і від якості ремонтних робіт багато що залежить. У цій справі не можна бути дилетантом … Досить не закрити шов в стіні акриловим герметиком, або вибрати не той … і все, через щілину волога зовні буде надходити в межстеночное простір, утворюючи конденсат і прямим чином впливаючи на гіпсокартон, навіть якщо він вологостійкий.

Висновки

Використання дешевих будматеріалів, наприклад, металевих профілів товщиною 0,35-0,5 мм, під пластик, замість рекомендованих 0,6-0,7 мм, і занадто великий крок листів ГКЛ при монтажі, також прямим чином впливають на якість робіт.

Всього цього можна уникнути, якщо закласти в гіпсокартон весь периметр кімнати, як надходять в офісах, проте це з’їсть значну площу кімнати. Чи потрібно це вам? Не знаю … Як то кажуть, якщо у вас багато місця в будинку, то використовуйте гіпсокартон. Якщо ви економите простір, то ваш варіант — монолітна штукатурка.

Однак, штукатурка також не завжди вірний вибір. Бувають випадки, коли застосування гіпсокартону — це не вибір, а необхідність. В основному, без нього не обійтися, якщо будинок має слабкі стіни, наприклад, піщані або з цегляних блоків низької якості. У Калінінграді такі стіни в багатьох німецьких будинках до 1945 року. При нанесенні штукатурки на таку стіну, вона може надалі просто обвалитися з усіма наслідками, що випливають … А, ось, з бетоном такої проблеми немає.

Так чи інакше, зваживши всі за і проти, і витративши кілька днів на вивчення питання, я вирішив все ж зупинитися на класичній штукатурці по всьому периметру кімнати, плюс товсті склошпалери поверх. Правильно це чи ні, покаже лише час.

Шпаклівка фінішна Śnieżka Acryl-Putz FS20 Finish

Шпаклівка фінішна Śnieżka