Субконто — що це таке простими словами

Субконто - що це таке простими словами

Трохи про бухгалтерської термінології

«Субконто» — це аналітичний коефіцієнт, що сприяє розшифровки рахунку заготовленному невідомому або постійно хиткому послідовності рядків-довідником. Конто-рахунок, субконто-субрахунок (конкретизація рахунків). Іншими словами кажучи субконто — розрахунок або показник рахунку. У субрахунка є можливість подальшої деталізації, можливість введення рахунку різного роду рівнів і на яку зручно глибину. Якщо бухгалтеру тут все ясно і зрозуміло, то новачок вже заплутався. В 1С-бухгалтерії застосовується трохи в специфічному сенсі. Одночасно з шифром рахунку з’являється субрахунок з назвами. Для цього потрібен більш глибокий аналіз.

У типових формах вже закладені ці настройки, які можна розглядати, як приклад і вибрати з чим зручніше працювати. Припустимо, в звіті значиться пн — 21.06.33.334 або інший текст, який можливо отримати, якщо звернутися до субрахунків. Використання субконто, припустимо в 1С бухгалтерії, сприяє «олюднити» традиційні бухгалтерські звіти.

Введення субконто до аналітичних звітів дозволяє вести звіт:

 • основних засобів;
 • нематеріальних активів;
 • предметів малоцінніх для підприємства, як швидко витратні матеріали.
 • договорів з сторонніми організаціями.
 • капітальних інвестиції;
 • виробничих запасів,
 • бюджет і т.ін.

Формою субконто іменуються велика кількість подібні за типом об’єкти аналітичної реєстрації. Приклад. Перелік клієнтів і замовників в структурі 1С — Підприємство будуть проходити як видом субконто «Бізнес-організація» і будь-яка фірма з переліку буде називатися субконто. Програма конфігурації дозволить створювати стільки видів субконто, скільки необхідно.

Або ще більш простий приклад.

Нам необхідно перевірити рахунок за кількома бізнес-показниками. Якщо діяти за старою схемою, то потрібно створити субрахунок за цими показниками. Паперові зведення розросталися, бухгалтер завалювався в цих звітах і їх розшифровках. Зараз, збираємо всі ознаки в класифікатор, це і буде субконто.

Найчастіше, ряд класифікацій вже є в існуючих списках. Ви рятуєтеся від своїх старих субрахунків і замінюєте їх на списки субконто. Існує таке поняття, як «пусте» субконто,яке виникає в наступних випадках:

 •  якщо в формі для деяких груп субконто дозволено не вказувати при ручному введенні ряд операцій їх значення (в стандартній формі це ставитися до рахунків, які застосовуються як оборотні;
 • якщо при проведенні важливого документа створюються проводки згідно з рахунками субконто як зворотних;
 • людський фактор, бухгалтер не заповнила необхідні реквізити, які використовуються в формі субконто;
 • при створенні проводок документ застосовує в ролі субконто постійне з аченіе реквізитів класифікатора, які збереглися порожніми.

Пусте субконто позначається як три крапки в кутових дужках (…) і при виведенні звітів знаходяться в перших рядках. Якщо виставляти в фільтрі «відбирати», то звіт спрацює як з порожнім і не порожнім субконто. Це потрібно тоді, коли потрібно звіт по порожнім субконто. Звіт з аналізу субконто дають можливість бачити залишок і документообіг за рахунками, вказаними в налаштуваннях параметра виведення звітів. Також такого виду звіт зручний для ведення аналітичного аналізу декількох звітів однакових видів.

Відомостий аналіз субконто використовуються для перевірки взаємозаліків з постачальниками. Сформувавши такий звіт по субконто, можна відразу отримати звірку розрахунків з постачальниками. При взаємозалік формується кредиторська і дебіторська заборгованість, якщо при виведенні звіту, ці суми рівні, то це говорить про те, що контрагент отримав під виданий аванс товарно-матеріальні цінності. З таких звітів добре відображається заборгованості сторін.

Підведемо підсумок. Що ж таке субконто.

 • Субконто — аналітичний показник, що дозволяє розшифрувати рахунок по заздалегідь невідомому або постійно мінливого набору рядків — довідником. Коротко кажучи субконто — це підрахунок або навіть ознака рахунку. Наприклад в ріс. бухобліку рахунок 60 — Розрахунки з постачальниками, а субконто логічно зробити Контрагенти, далі субконто 2 договору і т. д.
 • Субконто — термін, що позначає аналітичну ознаку («розріз») рахунків бухгалтерського обліку.
 • Нижчий ієрархічний елемент в структурі бухгалтерських рахунків. Використовується в бухгалтерських програмах.

Від субконто субрахунок

Наприклад в програмі 1с — аналітичний ознака бухгалтерського рахунку. За призначенням схожий з субрахунком. Субконто в 1С Бухгалтерія не може перевищувати трьох, це означає тільки одне, що в якихось рахунках немає субконто. Нічого страшного в цьому немає, оскільки в різних рахунках потрібна різна ступінь обліку деталізації.

Тільки правда.