Що таке майнінг криптовалюти простими словами

Що таке майнінг криптовалюти простими словами

Технологія «блокчейн» змінила існуючу економічну систему.

Про Майнінг криптовалюта говорять як політики і бізнесмени, так дрібні підприємці і прості громадяни. Криптовалюта «біткоіни» з кожним днем ​​відвойовує свою частку світової економіки. На сьогоднішній день загальна капіталізація ринку криптовалюта досягла кількох сотень мільярдів доларів. За допомогою цифрової валюти «біткоіни» можна придбати громадянство острівної держави Вануату. Це обійдеться приблизно в 44 монети «Bitcoin», що по курсу складає близько $ 748 000 доларів.

Історичні факти

Все почалося з однієї людини або групи осіб з неабиякими умами під псевдонімом Сатоси Накамото. Саме Накамото вперше опублікував принцип роботи блокчейна. На той час фахівці з області криптографії та програмування вже кілька років наполегливо працювали над створенням електронних грошей. Перший біткоін був згенерований в мережі в 2009 році. Через кілька місяців, на перші намайненнi біткоіни придбали дві піци «Ласло Хонечу» за запаморочливе кількість дорогоцінних цифрових монет — 10 тисяч біткоіни. За сьогоднішнім курсом, дві піци обійшлися в суму $ 170. 000 000 млн.

За майже 10 років активного поширення блокчейн технології, в світі поширилося безліч коинов, а також альткоінов — більш дешевих, але не менш перспективних цифрових грошових знаків. Імениті економісти тепер уже всерйоз заговорили про революцію в економіці.

Переваги криптовалюти:

  • криптовалюта ніяк не пов’язана зі звичайною валютою;
  • відкритість програмного коду;
  • анонімність (для проведення операцій потрібно вказати лише номер гаманця і дані за сумою на рахунку);
  • надійність.

Недоліки криптовалюти:

  • складність в контролюванні переказу грошей;
  • ризик заборони державою;
  • можлива небезпека втрати ключа від гаманця (в цьому випадку не можна відновити дані гаманця);
  • криптовалюта нічим не забезпечена.

Як працює ця технологія

Звичайній людині важко відразу розібратися в принципах Майнінга криптовалюти. Як показує практика для роботи необхідна достатня кількість первинних інвестицій, для закупівлі високопродуктивного обладнання і деякі технічні пізнання в ІТ-галузі. Деякі підприємливі люди створюють цілі ферми які складаються з безлічі потужних відеокарт, які об’єднані в єдину систему для Майнінга конкретної цифрової валюти. Необхідно врахувати, що подібні ферми споживають велику кількість електроенергії.

Що таке «Блокчейн»?

Технологія призначена для підтримки цифровий криптовалюта і створення нових блоків, за які майнер власне і отримує винагороду. Рівень складності поступово зростає. Майнер доводиться збільшувати потужності видобувних ферм, так як кожен новий блок транзакцій видобувається набагато довше, ніж попередній. Всього передбачається випустити близько 21 млн біткоіни. Після завершення видобутку монет, Майнер будуть заробляти на підтримці мережі в робочому стані та отримувати відсотки від транзакцій за переклади біткоіни.

Пару фактов

Крім Майнінг існує також менш розрекламована технологія «форжіна» і ICO (первинного розміщення монет).

  1. Форжінг — процес створення нових блоків. У разі форжінга нові монети не виникають, їх кількість обмежена. Завдяки системі форжінга, немає необхідності володіти великими обчислювальними потужностями. Можна навіть робити форж зі свого смартфона, головним умовам є постійне перебування в мережі.
  2. ICO — публічне розміщення нової криптовалюта на публічній майданчику. У цьому випадку компанія, що володіє певною кількістю монет виходить на ринок і продає їх інвесторам. Виходячи з міркування безпеки, влада Китаю і Південної Кореї заборонила використовувати ICO, що призвело до падіння ціни біткоіни та інших криптовалют. Цим рішенням уряду декількох країн істотно обмежило приплив реальних грошей в цей новий ринок.

Заробіток на Майнінгу

На питання, скільки можна заробити на Майнінгу складно дати відповідь. На ринкову ціну криптовалюти впливає велика кількість чинників. Ціна валюти може різко зрости, але також може різко і впасти. В основному кількість заробітку залежить від технічних можливостей обладнання для Майнінга. Регулюючі органи влади побоюються можливості використання криптовалюта як засібу оплати незаконної зброї, наркотиків і т.п. На сьогоднішній день промені всього Майні монету Monero, а також ZCash. Ці дві монети не можуть конкурувати з біткоіни за своєю вартістю, проте складність видобутку набагато нижче, ніж в біткоіни.

Деякі експерти прогнозують в 2018 році ціну біткоіна на рівні $ 100 000.