Що робити, якщо немає грошей на оплату іпотечного кредиту

що робити, якщо немає грошей на оплату іпотечного кредиту

Немає грошей заплатити кредит. Що робити, якщо немає грошей на оплату іпотечного кредиту?

У житті кожної людини є чорні та білі смуги, тому рано чи пізно кожен може зіткнутися з певними труднощами. Це стосується різних сфер життєдіяльності людини, але все ж, найчастіше у людей виникають саме фінансові труднощі. Природно, що такі проблеми можуть суттєво вплинути на платоспроможність людини, і він може втратити здатність своєчасно вносити платежі по кредиту.

У свою чергу несвоєчасна оплата кредитів може стати причиною виникнення нових фінансових труднощів. Обумовлено це тим, що несплата кредиту тягне за собою додаткові витрати, у вигляді штрафних санкцій і збільшення відсотків.

Але з такої ситуації є вихід, головне правильно її визначити, і дізнатися, що робити, якщо немає грошей платити кредит. Що не можна робити, якщо немає грошей платити за кредит? Деякі люди в разі виникнення фінансових труднощів допускають грубі помилки. У цій статті ми розглянемо, що робити, якщо немає грошей платити за кредит, і як поступати точно не потрібно.

Для початку варто відзначити, що неправильні рішення щодо кредиту можуть спричинити за собою не тільки додаткові витрати, але і погіршення кредитної історії, що може вплинути на подальшу репутацію клієнта.

Микрозаймы от Moneyveo
 • Цілодобово та без вихідних
 • З поганою кредитною історією
 • Рішення за 3 хвилини
 • Пенсіонерам, студентам, безробітним
Оформить заявку
Микрозаймы от Miloan
 • Перша позика до 3000 грн. під 0%
 • Можливість продовження терміну
 • Цілодобова видача 24/7
 • Гроші на карті через 15 хвилин
Оформить заявку
Микрозаймы от CreditPlus
 • Від 18 до 65 років
 • На карту
 • ІПН, паспорт, телефон
 • Повторна позика до 10 000 грн.
 • Можливе дострокове погашення
Оформить заявку
Займы от Качай гроши
 • На карту банку
 • Від 18 років
 • Паспорт та ІПН
 • Телефон та email
Оформить заявку
Займы для студентов Studentloan
 • Цілодобово без вихідних
 • Від 18 до 24 років
 • На 7, 14 та 30 діб
 • На картуу
 • Паспорт, ИПН, мобільный номер
Оформить заявку
Микрозаймы от Ccloan
 • Без вихідних
 • Першим займ до 3000 грн. — 0% в день
 • Ставка на другу позику 1,33% в день
 • Від 26 років
 • З поганою кредитною історією
Оформить заявку
Займы от МФО ФКС
 • Вік від 21 до 65 років
 • Від 10 до 29 днів
 • Можливість пролонгації кредиту
 • На картку
Оформить заявку
Микрозаймы от МФО Cashinsky
 • Паспорт, ідентифікаційний код і карта
 • Від 18 до 60 років
 • Гроші на карті через 15 хвилин
 • Можливість погасити достроково без комісій
Оформить заявку

Що нам треба робити?

Обумовлено це тим, що, раз не сплачуючи позику своєчасно, людина потрапляє в список неблагонадійних клієнтів, які можуть порушувати свої кредитні зобов’язання. Головне, що не можна робити у разі настання фінансових труднощів – це ігнорувати проблему і просто не вносити платіж по кредиту. Така поведінка може стати сигналом для банку про те, що клієнт хоче відмовитися від виплати кредиту. Також не варто намагатися обдурити банк, оскільки це може негативно позначитися на загальній ситуації. Це основні поради щодо того, як не можна чинити за відсутності можливості оплатити борг. Як вчинити, якщо немає можливості оплатити кредит?

Отже, якщо людина бачить, що у нього може не вийти внести найближчий платіж за кредитом, він повинен відразу приймати певні заходи. Більш того, вирішувати таку проблему потрібно якомога швидше, оскільки при настанні фінансових труднощів, швидка перспектива їх повного вирішення часто не передбачається.

Саме тому якщо немає грошей оплатити борги, не варто ще більше погіршити ситуацію і набиратися нових проблем. Як відомо, одна фінансова трудність може спричинити за собою іншу, і тоді розірвати цей клубок досить складно, саме тому, своєчасно замислившись над питанням що робити, якщо немає грошей платити за кредит, можна прискорити процес вирішення фінансових труднощів.

Існує кілька основних порад, яких потрібно дотримуватися у разі потрапляння в непросту ситуацію, коли необхідно розібратися, що робити, якщо немає грошей платити кредити йдуть прострочення:

 • потрібно якомога раніше відправитися в банківську установу і повідомити про те, що існує ймовірність того, що людина не зможе своєчасно внести плату за позикою. Більше того, така заява має бути офіційним, тобто оформленими письмово, або ж засвідченим у процесі особистого спілкування з представником банку;
 • відвідавши банківське відділення, необхідно поцікавитися у представників банку про можливі варіанти вирішення проблеми. Не варто соромитися або бояться задавати такі питання, оскільки це може допомогти людині вдало вийти зі складної ситуації;
 • якщо кредит, за яким немає можливості внести платіж, був оформлений з залученням поручителя, то його необхідно обов’язково проінформувати про можливість виникнення труднощів у процесі погашення позики.

Обумовлено це тим, що несплата кредиту може стати причиною виникнення труднощів у поручителя. Способи оплати кредиту при відсутності грошей, Якщо фінансові труднощі все-таки настали, людині потрібно вирішувати, що робити, якщо немає грошей платити за кредити, йдуть прострочення. Насправді є способи виплати позики в таких ситуаціях, і таких способів.

Пару способів

 1. Перший спосіб вирішення такої проблеми полягає у відвідуванні банківського відділення та написання заяви на можливість виконання реструктуризації заборгованості за кредитом. Така процедура допоможе призупинити на певний час виплати по кредиту, за який людина зможе поправити своє фінансове становище.
 2. Другим варіантом вирішення проблеми з оплатою кредиту є послуга рефінансування кредиту. Суть такої послуги полягає в оформленні нового кредиту, кошти якого підуть на погашення старої заборгованості, при цьому людина не порушує свої зобов’язання перед банком.
 3. Третій спосіб вирішення проблеми – це кредитна карта з грейс-періодом. Нехай навіть кредитний ліміт по такій картці буде незначним, але при цьому період погашення коштів за кредиткою буде довше, ніж термін внесення платежу за існуючим кредитом.

Брати іпотечний кредит — справа ризикована. За ті 10-15-30 років, на які зазвичай розрахована іпотека, ситуація як в країні, так і в особистому житті позичальника може кардинальним чином змінитися.

Втрата високооплачуваної роботи, здоров’я, допомоги від родичів — все це може призвести до ситуації, коли платити по кредиту буде просто нічим.

Як вийти з такої ситуації з мінімальними втратами?

Є чотири найбільш поширених варіанти: попросити у банку реструктуризації боргу, продати іпотечну квартиру самостійно або чекати, коли банк продасть її на торгах за згодою сторін або за рішенням суду. Розглянемо докладніше, як це відбувається.

Реструктуризація боргу. Якщо фінансовий стан позичальника не дозволяє йому більше виплачувати іпотечний кредит, можна попросити банк реструктуризувати борг. Банки охоче йдуть на цю процедуру, тому що чекати банкрутства позичальника їм не вигідно, так як банки заробляють на відсотках по боргу, які втрачати не хочеться, та й перспектива судового стягнення і реалізацію заставного майна не райдужна. Зазвичай під реструктуризацією боргу мається на увазі збільшення терміну кредиту з пропорційним зменшенням щомісячного платежу.

Тільки уперед, ніяких відхилень

Наприклад, позичальник, розраховуючи на високий заробіток, взяв шкодить на 10 років з щомісячним платежем 50 тисяч рублів. Після реструктуризації платіж може бути зменшений, наприклад, до 25 тисяч, а термін кредиту збільшено до 30 років. Це дозволить позичальнику знизити кредитне навантаження, а згодом, у разі поліпшення фінансового становища, іпотечний кредит можна погасити достроково. Ще банк може запропонувати якийсь час виплачувати тільки відсотки по кредиту — це допоможе тим позичальникам, у яких фінансові труднощі носять тимчасовий характер.

Самостійна продаж іпотечної квартири

Якщо ж фінансове становище позичальника настільки погіршився, що грошей на оплату кредиту не вистачить навіть у випадку його реструктуризації, то без продажу іпотечної квартири обійтися навряд чи вдасться. Зробити це краще самостійно, попередньо отримавши згоду банку. В такому випадку квартира буде продана з мінімальними втратами, а позичальникові не доведеться оплачувати судові витрати та витрати на проведення торгів, які відповідно до статті 59 Закону України «Про іпотеку» становлять 3% від вартості реалізованого майна. Важливо знати, що згода банку на продаж іпотечної квартири не означає, що відсотки по кредиту можна не платити.

У разі прострочення платежів згідно з кредитним договором банк буде нараховувати позичальникові пені згідно з умовами договору. При цьому квартира, що знаходиться в заставі у банку, далеко не найпопулярніше пропозиція на ринку нерухомості, хоча ринок таких квартир поступово формується, а схема продажу вже відпрацьована банками та агентствами нерухомості. При продажу доведеться передбачити знижку в розмірі 10-15%, інакше реалізація квартири може затягнутися на багато місяців. Шукати покупців краще через велике агентство нерухомості, яке вже має досвід подібних продажів, в яких є маса нюансів.

Виручені кошти підуть на оплату боргу по Договіру, а решту гроші дістануться екс-позичальнику. В деяких випадках, наприклад, якщо іпотека бралася кілька років тому під споруджуване житло, а тепер продається вже готова квартира, то навіть з урахуванням знижки позичальник може залишитися у виграші. До речі, за такою схемою можна продати не тільки квартиру в побудованому будинку, але й право вимоги за договором пайової участі.

Продаж іпотечної квартири за угодою сторін

Продажем квартири за угодою сторін займається не позичальник, а спеціальна організації, яка діє від імені банку, наприклад аукціонний будинок.

Зазвичай квартиру позичальникові пропонують продати на торгах, коли він перестає платити за іпотечним боргом або кілька разів допускає прострочення по виплатах. Для позичальника продавати квартиру таким чином, менш вигідно, ніж зробити це самостійно (є в цьому випадку взагалі доречно говорити про вигоду), однак стягнення заставного майна через суд може виявитися ще гіршим варіантом. Хоча якщо є охота (бажання) позичальник може звернутися з позовом до суду. Реалізація заставної квартири на торгах відбувається відповідно до ст. 59 закону України «Про іпотеку».

Для оцінки такої квартири залучають професійного оцінювача, а стартову ціну роблять на 20% нижче його оцінки. Повідомлення про проведення торгів має бути опублікована у періодичному виданні, яке є офіційним інформаційним органом органу виконавчої влади суб’єкта Російської Федерації, за місцем знаходження нерухомого майна. Якщо на торгах продати квартиру не вдасться (буде менш як двоє учасників, стартову ціну ніхто не підніме або переможець торгів вчасно не розплатиться), будуть призначені повторні торги, а стартова ціна на них буде зменшена на 15%. Якщо і в такому разі продати квартиру не вийде, то банк матиме право самостійно викупити її зі знижкою 25% від початкової ціни лота на перших торгах. Виручені гроші підуть на оплату боргу, відсотків і витрат на торги.

Залишок повернуться позичальнику. Варто сказати, що продаж квартир на аукціонах в Україні не користується широкою популярністю, тому варіант, коли після двох невдалих торгів квартира за безцінь йде банку, — дуже ймовірний. Продаж іпотечної квартири за рішенням суду Часто буває, що грошей на оплату іпотечного кредиту немає, а куплена в кредит квартира є єдиним житлом у позичальника. Переїжджати просто нікуди. У такому випадку у відповідь на звернення банку про стягнення заставного майна можна звернутися в суд з проханням про надання відстрочки. Це допоможе виграти час, наприклад, якщо необхідно вступити у спадок, за рахунок якого можна знову почати платити іпотеку, чи потрібен час для продажу автомобіля чи іншого майна.

Згідно з пунктом 3 статті 54 закону України «Про іпотеку» суд може надати відстрочку щодо стягнення заставного майна до року, якщо позичальник надасть суду поважні причини. Які причини вважаються поважними, у законі не сказано, але судова практика показує, що той факт, що іпотечна квартира є єдиним житлом, або, наприклад, наявність неповнолітніх дітей до таких належать. При цьому на час відстрочки за боржником зберігаються зобов’язання по виплаті кредиту. Таким чином, після закінчення відстрочки положення позичальника, якщо йому не вдасться вирішити свої фінансові проблеми, може значно погіршитися, адже до не виплаченими відсотками додадуться пенні.

Якщо за час відстрочки позичальник не зможе почати виплати і погасити утворився борг, процес стягнення відновиться в судовому порядку. Квартиру виставлять на торги, за результатами яких, як і у разі продажу за угодою сторін, квартира або відійде новому покупцю або банку із знижкою 25%. Виручені гроші підуть на погашення боргу і відсотків, оплату судових витрат і витрат на проведення торгів. Залишилися гроші повернуть позичальника, проте частіше за все відбувається навпаки — виручених від продажу іпотечної квартири коштів не вистачає, і позичальник ще залишається винен банку деяку суму. Потім починається процес виселення з квартири.

Малюнок другого рівня

Практика показує, що при виселенні з іпотечних квартир той факт, що це житло є єдиним, і в ньому проживають неповнолітні діти, не має значення. Банку зовсім нецікаво, куди виселяють боржників. На практиці виселяють «на вулицю». Навіть якщо житло єдине. Більш того, банки лобіює прийняття поправок до житлового кодексу, згідно з яким боржників по іпотеці можна було б виселяти ще до проведення торгів. Поки ж пристави починають виконавче провадження після отримання судового рішення.

Ви взяли кредит і припускали його віддавати, поступово відкладаючи з зарплати. Але сталося непередбачене: криза, скорочення зарплати, звільнення. Спочатку зникають вільні гроші, а потім і постійне джерело доходів, і вам нема чим його повертати. Позичальник обростає штрафами і не справляється з кредитної навантаженням: борг зростає швидше, ніж він встигає його погасити. Не панікуйте, якщо діяти розумно і не робити помилок, цю проблему цілком можна вирішити. Найголовніше, чого не потрібно робити — це намагатися сховатися від банку. Якщо виникли тимчасові фінансові труднощі, можна домогтися відстрочки платежів і реструктуризації боргу.

І краще не брати нові кредити для погашення старих. Кожен позичальник повинен приймати рішення в залежності від ситуації. Повідомте про свої проблеми в банк Повідомте про виниклі проблеми самі, не чекаючи, коли ви не зможете вчасно вносити щомісячний платіж, і у вас почнуть вирощувати пені і штрафи. Заявіть про неможливість платежу за кредитом офіційно, напишіть заяву і попросіть співробітника банку зробити запис про те, що банк ви відвідали. При відвідуванні банку з’ясуйте, які варіанти дій вам може запропонувати банк.

Якщо для вашого кредитування були залучені поручителі, повідомте їм про ситуації, так як вони несуть певну відповідальність за вашу фінансову неспроможність. Домовтеся з поручителем Спробуйте домовитися з поручителем, щоб він взяв на себе погашення вашого боргу, а ви розрахуєтеся з ним. Важливо попередити людину, що банк отримає повне право вимагати з нього погашення всієї суми боргу, а також нараховувати штраф та пеню за можливі прострочення.

Кредит наличными от OTPbank
 • наличными;
 • без справки о доходах до 50 000 грн;
 • от 25 лет;
 • срок получения решения — 1 час.
Оформить заявку
Кредиты от Ideabank
 • кредит готівкою
 • на будь які цілі
 • перекредитування інших кредитів
 • до 5 років
Оформить заявку
Первый Украинский Международный Банк
 • Постійне місце роботи
 • Стабільний дохід
 • Від 25 до 70 років
 • Гроші за 1 годину
Оформить заявку
Кредиты наличными от Банк Кредит Днепр
 • только паспорт и ИНН
 • досрочное погашение без пени и штрафных санкций
 • чем больше срок — тем меньше платите
 • 12, 24 или 36 месяцев на выбор
Оформить заявку
Варіанти погашення заборгованості

«Кредитні канікули»

Якщо ваші фінансові проблеми носять тимчасовий характер, і ви впевнені, що через пару місяців проблеми вирішаться, попросіть банк звільнити вас від внесення щомісячних платежів на ці кілька місяців. Ви не будете оплачувати штрафи і ваша кредитна репутація не постраждає. Загальна вартість кредиту при цьому збільшиться, це викликано продовженням терміну користування грошовими коштами банку, але це вигідніше, ніж оплачувати штрафи через ігнорування своїх зобов’язань перед банком.

Реструктуризація

Попросіть банк провести реструктуризацію вашого кредиту. Реструктуризація боргу — міра, спрямована на зміну умов кредитного договору для позичальника з метою зменшити навантаження кредитних платежів для того, щоб підтримати здатність до погашення боргу. Для того щоб банк провів реструктуризацію, необхідно звернутися в банк з письмовою заявою, в якому потрібно вказати причину, з якої позичальник не може далі виплачувати кредитний борг у строки, встановлені договором.

В заяві потрібно вказати ту грошову суму, яку можна буде погашати, і терміни, протягом яких фінансова ситуація може змінитися в позитивний бік. Найчастіше банки йдуть назустріч клієнтам і переглядають кредитний договір, щоб у неплатоспроможного позичальника з’явилася можливість відстрочки платежу. Зазвичай цей термін складає до трьох місяців, далі слідують обов’язкові платежі, навіть у невеликому розмірі.

Рефінансування

Рефінансування — це оформлення нового кредиту, для того щоб погасити старий. На відміну від споживчого, даний вид кредиту можна витрачати тільки на погашення боргу перед банком. Більш вигідним кредитом можна закрити старий борг. Але перш ніж видати нову грошову позичку, кожен банк вивчає кредитну історію своїх клієнтів, а якщо у клієнтів, якщо є непогашені кредити, то банк може в цьому відмовити. Страховка Як правило, видаючи кредит, банк оформляє його страховку. Ознайомтеся з інформацією в страховому полісі. Страховими випадками є: отримання травми, хвороби робить неможливою подальшу роботу, втрата постійного робочого місця з вини роботодавця (скорочення штату). Ретельно зберіть необхідні документи, що підтверджують настання страхового випадку.

Колекторське агентство

Банк має право передати права вимоги за вашої заборгованості третім особам, а саме колекторському агентству. У цьому випадку боржника будуть турбувати колектори і вимагати погашення заборгованості. У спілкуванні з колекторами просіть, щоб співробітник повідомив своє ім’я та прізвище, по можливості запишіть весь розмову на диктофон. Неприпустимо, щоб вам погрожували, спілкувалися в грубій формі — це є порушенням закону і може стати підставою для судового позову з вашого боку.

Рішення суду

Якщо грошей немає навіть на оплату зменшених після реструктуризації внесків, а страховка не оформлялася, то чекайте рішення суду. Як правило, суд розглядає всі обставини за якими позичальник не може впоратися зі своїми зобов’язаннями, і приймає компромісне рішення по спору — штраф і не може перевищувати загальну суму позики на момент початку прострочення.

Суд фіксує суму вашого боргу, та відшкодовувати його ви будете через судових приставів. Судові пристави можуть реалізувати заставлене майно боржника, якщо сума виявиться більше заборгованості, то повернуть різницю клієнту. У разі якщо зарплата і рахунку в банку відсутні, а майна, яке за законом може бути реалізовано, — ні, то банку нічого не залишиться, як просто списати борг.

Продаж заставного майна

Якщо ви вирішили компенсувати борг продажем заставного майна (квартири, машини, коштовностей), зробіть це самі за ринковою ціною, а не за півціни, як це вам запропонує банк. Но ви можете попросити банк про допомогу в пошуку покупця і оформленні угоди.

Пам’ятайте, що це в його інтересах.