Розведення курей в домашніх умовах | Поради для початківців

Розведення курей в домашніх умовах | Поради для початківців

Поради для початківців при розведення курей в домашніх умовах

Кури завжди виручали людей у ​​важкі часи. Якщо ви вирощуєте в домашніх умовах курей, то завжди є і м’ясо, і яйця. Важливо сказати, що курей вирощувати не складно. Навіть діти можуть спокійно брати участь в процесі вирощування птиці. Якщо подивитися на сільський двір, то навряд чи знайдеться такий будинок, де немає курей. Кури — птиці невибагливі. Їм потрібен мінімальний догляд, а також трохи корму. Влітку можна курей тримати на вулиці, де їм буде трава, комахи і пісок. Найбільше підходить такий спосіб утримування птиці звичайної породи. Кожен холодильник повинен мати дієтичні продукти — яйце і куряче м’ясо.

У курячому м’ясі немає багато жиру, тому його і називають дієтичним. Крім того, в яйцях міститься багато білка і корисних амінокислот. Однак варто зауважити, що м’ясо курки, вирощеної будинку, відрізняється від тієї птиці, яка вирощувалася на фермі. Домашня курка набагато корисніше, так як вона вирощується на домашніх продуктах. Фермерські кури їдять багато штучних кормів, які стимулюють їх зростання, а це не дуже добре. Домашні кури несуть яйця з яскраво-жовтими жовтками. Ті яйця, які продають в магазині, знесли кури фермерів. Там жовтки бліді (див.фото). Це говорить про те, що в них мало каротину.

Все це дуже прикло

Розведення курей для початківців

З чого почати? Отже, бачимо, що вирощувати курей в домашніх умовах — це корисне заняття. Однак не всі навіть знають, з чого почати. І сьогодні ми розповімо про це. Спочатку потрібно наповнити свій мозок усіма можливими знаннями про цього птаха — курка. Якщо оцінювати справу в цілому, то, здається, ніби нічого складного немає. Однак в деталях все складніше. Щоб не було зайвих проблем, потрібно визначити, яких курей краще вирощувати в домашніх умовах, якими кормами їх «пригощати». Важливо знати, як виводити потомство.

 

Це небагато

Є багато можливостей знайти необхідну інформацію. Це може бути книга, поради досвідчених фермерів, і, звичайно ж, інтернет. Якщо ви зібралися вирощувати курей професійно, то пам’ятайте, що всі витрати відразу не окупляться. Починати вирощувати курей потрібно з невеликої кількості. Беремо тільки невибагливі породи. Тепер саме час подбати про те, де буде жити птах. Це може бути проста огорожа на вулиці, сарай або під навісом. Можна змайструвати клітини. Тут доведеться подумати про їх розмірах і матеріалах, які знадобляться.

Курник: креслення і фото курників, відео

Курник — одне з найважливіших споруд для утримання птиці не тільки в домашніх умовах, але і на фермах. Якщо ви плануєте тримати курей і взимку, то потрібно обов’язково створити курник, де буде підігріватися повітря. Так само легко можна знайти будь-яку інформацію в інтернеті про те, як правильно створити своїми руками курник.

Розмір курника безпосередньо залежить від того, скільки птахів буде утримуватися. Розрахунок, наприклад, будемо вести на 10 курей. Отже, ось які нюанси потрібно враховувати.

Курятник своими руками

Перед тим, як починати будівництво курника, необхідно створити просте креслення. Неможливо допускати похибки, так як відсутність необхідних умов в спорудженні для курей призведе до того, що птах перестане нести яйця, а то і зовсім — почне боліти. Тому бажано добре підготуватися. Не можна слухати тих «порадників», які говорять, що його можна створити з підручних засобів.

Креслення 1

Важливо правильно вибрати місце для розташування курятника. Це повинно бути місце із середнім ступенем освітленості, що не вологе. Обов’язково передбачається місце для вигулу птиці. Найкращий варіант курника — це той, на який світло потрапляє весь день. На одну курку необхідно виділяти до квадратного метра для прогулянок. Так легко розрахувати, скільки місця потрібно в загальному для вигулу птіци.

Малюнок 2

Будівництво курника своїми руками

Як тільки вибрано місце для курника і вигулу, можна приступати до будівництва:

 • Не рекомендується будувати курятник прямо на землі. Крім того, що птахові буде холодно, то їй ще загрожуватимуть гризуни, типу щурів. Підстава може бути виконана з бетону. Можна просто виконати настил з дощок. Процес створення фундаменту не складний, але доведеться все ж попрацювати.
 • Найвідповідальніший момент — це створення стін. Вони повинні бути міцними, не пропускати вітер. Можна використовувати не тільки дошки, але і газобетон — невеликі легкі блоки. Як варіант — зробити саманне заповнення стін. Все залежить від того, скільки коштів ви готові витратити на зведення споруди.
 • Головне завдання — зробити курник теплим. Для даху використовується брус, дошки і шифер. Бажано, щоб кров був також утеплений. Зону вигулу птахів необхідно відгородити сіткою. Відмінний варіант для даху — це двухскатная конструкція. Так на ній можна буде зберігати інструменти та інше начиння, яка потрібна при утриманні птахів.
 • Внутрішнє оформлення курника — це важливий етап. Насамперед, обладнується освітлення і утеплення, якщо кури будуть тут зимувати. Для світла використовуються звичайні лампочки на 60 ватт. Бажано робити пару вікон, щоб природне світло потрапляв в курник. Якщо стіни не досить утеплені, то потрібно створити систему опалення. Використовуються електричні обігрівачі.
 • Не забуваємо про годівницях і сідалах в курнику. Заздалегідь потрібно приготувати інструменти для прибирання в курнику. Отже, все готово. Саме час подумати про те, чим годувати курей. Іноді досить буває одного комбікорми. Але краще, якщо ви будете додавати в раціон харчування курей зерно. Зрозуміло, домашні харчові відходи також можна давати курям.
 • Що стосується потомства, то його можна не купувати, а самостійно вивести в інкубаторі. Однак варто зазначити, що завдання це дуже складна. Необхідно запастися не тільки знаннями, але і терпінням, так як багато птиці в процесі вирощування може загинути. Найпростіше купити вже готових курчат. Для того щоб розуміти, які витрати йдуть на курей, складається кошторисна документація. У неї вносяться абсолютно всі витрати, які пов’язані з птахом. Це і корм, і будівництво курника.
Яку породу курей краще завести початківцю птахівників?

Малюнок 3

Найважливіше — це вибір породи птиці. Цей етап визначається на самому початку. Необхідно визначити, що вам потрібно: м’ясо, яйця або і те, і інше.

 1. Для м’яса добре підійдуть бройлери. Це птахи, яких вирощують навесні, влітку, а восени рубають. За короткий проміжок часу птах підростає, готова на забій. Однак бройлерів дуже складно вирощувати в інкубаторах.
 2. Для того, щоб було і м’ясо і яйця, потрібно купувати звичайних російських білих курей або червоних білохвостих. Примітно, що ці породи будуть і відмінною прикрасою двору. Існують навіть виставки курей. Птах може бути не великий, але добре несе яйця.

А тепер потрібно визначитися, де купити курей несучок? Можна зробити це на базарі, в спеціальних фермерських господарствах або просто у сусіда, що і буває в селах. Існує безліч можливостей. Найкраще купувати курей у перевірених постачальників. Так можна отримати не тільки гарантію того, що птах здорова, але і деякі консультації по її правильного вирощування.

Поради для початківців птахівників

Може здатися, що вирощування курей — це проста справа. Але як тільки справа переходить зі слів на даний вирощування, то з’являються складності.

 • Так, курей потрібно добре і правильно годувати.
 • Для того щоб птах несла яйця, їй необхідно давати крім звичайних кормів траву, комах. Це вона зможе сама собі добути, гуляючи на вулиці. Але трава рано чи пізно закінчується на ділянці, так що доводиться збирати її на галявині.
 • Додатково птицю потрібно годувати покупними кормами, кальцієм.
 • Завжди потрібно наливати курям тільки свіжу воду. Особливо важливо це для бройлерів, які п’ють дуже багато води.
 • Важливо створити зручне гніздо. Якщо курка відчує дискомфорт, то вона почне нестися не в гнізді, а в інших місцях, звідки буде складно витягувати яйця.
 • Курка повинна проживати в теплі і сухості.
 • Годувати птицю потрібно два рази в день, якщо в її раціоні є трава. Дуже добре підходять відходи зі столу.
 • Після того, як у вас з’явиться досвід вирощування десятка курей, можна спробувати купити більше птиці.

Як бачимо, легкої роботи не буває. Однак набагато приємніше їсти м’ясо курки, яка вирощена власними руками.