Хто такі мормони, що за секта

хто такі мормони, що за секта

Мормони. Що ми знаємо про мормонів?

Хто такі мормони? У що вірить мормон? Білі сорочки, чорні штани, чорна бірочка, охайний зовнішній вигляд — прям як ніби якийсь консультант в магазині телефізорів. Це і правда консультант, тільки не магазинний, а релігійний. І він з першої секунди розмови прагне вас завербувати в своє лігво. Завдання у них така, людей вербувати, розумієте? Мене теж якось намагалися на вулиці схилити до приходу в їх будинок зборів — я тоді навіть візитку взяв, але чомусь так і не пішов.

Але, через пару років, побачив на вулиці чергових мормонів з лотком книг, і мені захотілося з ними трохи поговорити. Я представився їм як людина, яка шукає Бога. На що вони мені розповіли про принади віри в творця, про те, що мормони — найкрутіша секта їх всіх можливих і навіть подарували свою книжку. Але при цьому записали номер телефону і дали адресу, куди приходити на збори. Мовляв книгу вони дарують безкоштовно, але взамін я повинен відвідати їх храм.

Практикуют многожёнство

Почитавши книжку, я зробив для себе висновок про те, що мормони — одне з найбільш нудних християнських відгалужень. Хоча, напевно бувають і ще більш похмурі. Коротше, на збори я знову не пішов і якось більше не хочеться. Так звана «книга мормона», в моєму рейтингу найбільш нудотних книг на першому місці серед взагалі всіх книг, які колись потрапляли мені в руки. І я кажу так про неї, не тому, що вона написана релігійними діячами, а тому, що вона така сама по собі.

Якби в ній розповідалося не про релігію, а про рожевих поні, але без зміни подачі і стилістики тексту, то веселіше ця книга не стала б ні на грам.

Подивимося на інші властивості мормонства

У цих хлопців, як виявилося, діють прямо таки армійські правила поведінки для всіх членів релігійної організації без винятку. Воно й не дивно, адже той самий зовнішній вигляд мормона — завжди охайна зовнішність і однаковий одяг як би натякають на якусь уніформу. Здавалося б марення і необгрунтована критика? Ні. Це лише вступне пропозицію в світ мормонства. Бо мормони відрізняються не тільки зовнішністю.

Консервативні погляди всередині цієї спільноти трохи вражають. Справа в тому, що в середовищі мормонів не можна не слухатися старших. Якщо тобі сказали щось робити — ти це робиш, без особливих міркувань. Вся справа в тому, що мормонам не можна сперечатися і вони зобов’язані йти від всіляких суперечок взагалі. Забігаючи вперед, скажу що у мормонів діє заборона на вживання не тільки шкідливих алкогольних напоїв, а й нешкідливі чай і кава теж заборонені.

Цікавий факт: якщо ти мормон, то ти зобов’язаний мати якусь подобу аварійного запасу продуктів, але не на чорний день, а на день другого пришестя ісуса христа. Цей запас перевіряється спеціальними мормонськими агентами, так що з простроченими продуктами можна отримати догану. Разом з цим, у мормонів немає в звичному розумінні духівників — різноманітних святих пастирів і священиків, як це буває в інших релігійних об’єднаннях. Якщо церковний прихід досягає чисельності від 250-ті чоловік та більше, то ієрархія церкви виглядає таким чином: У них є самий топовий пророк, у якого є деяких 12 апостолів, у яких у свою чергу є в підпорядкуванні ще 70 осіб, які і керують решті паствою. Ці 70 осіб, як і ті 12 — вважаються сверхсвятимі особистостями.

А ось звичайним святим може стати будь-який охочий. Досить лише пройти обряд хрещення. Разом зі святістю, новоспечений мормон отримує чин священика. Абсолютно всі хрещені мормони вважаються священиками. А раз такий мормон вже і святий і священик, то, за логікою, йому нема чого звертатися до інших священиків і святим за порадою, питанням або тлумаченням. Взагалі мормону бажано самому знайти відповідь в книзі мормона за допомогою глибокого вивчення текстів. Причому ця відповідь не повинен суперечити волі бога. Якщо мормон не знаходить відповідь в книзі, то він має право звернутися з питанням до мормонського місіонера.

А місіонери у мормонів — це найчастіше молоді дівчата і хлопці років 20-25-ти. І мало того, що ці, часто ще не навчені життєвим досвідом молоді люди, можуть не дати чіткої відповіді на твій складне питання, так ще потрібно враховувати можливий мовної та ментальний бар’єр. Оскільки ці самі місіонери зобов’язані проповідувати не у себе в країні, а змушені їхати за кордон. Тобто першим, хто дасть тобі пораду, буде юний мормонський іноземець. Іноземність оточуючих вас мормонів дуже легко перевірити, підійшовши до них на вулиці та поцікавившись, скільки в разних куточків планети вони побували. Хоча наших слов’ян там теж не мало.

Разом з тим, якщо на місіонерство їдуть молоді та здорові, які легко переносять тяготи та позбавлення в чужих країнах, то на місці ж залишаються представники старшого віку, які теж можуть витлумачити або щось порадити, але їх відповіді часто носять розмитий характер в стилі «роби з волі божої, так буде завгодно богу, бо він так велів».