Чи варто йти працювати на автомийку?

чи варто йти працювати на автомийку

Треба чи варто йти працювати на автомийку?

Пошук джерела доходу є важливим питанням для кожної людини. Без диплома про вищу освіту знайти пристойне місце, яке може дати хороший заробіток, не так просто. Тому багато студентів, а також ті, хто не закінчив університет, пробують себе в різних сферах обслуговування. Одним з таких варіантів є робота на автомийці. Люди цікавляться, чи є сенс туди йти, чи варто пошукати інше, більш відповідне місце.

У чому полягає специфіка професії?

Варто відразу сказати, що робота мийником машин є нелегкою працею, який передбачає досить довге перебування на ногах. Крім того, йому буде необхідно управляти різним обладнанням.
Як і при будь-якій професії, роботодавець вимагає від співробітника наявність певних якостей. Основними з них є:

 1. Відповідальність.
 2. Уміння виконувати свої обов’язки швидко і якісно.
 3. Стресостійкість.
 4. Ввічливість з клієнтами.
 5. Працьовитість.

Клієнт робить замовлення на свій розсуд. Іноді потрібно мийка тільки зовні автомобіля, але найчастіше необхідно ретельно пропилососити салон, помити килимки. Також може знадобитися натирання кузова воском, полірування вікон і дзеркал.

Вона проводиться вручну з використанням губок, механічних щіток, миючих засобів або за допомогою шланга, що подає воду під посиленим натиском. Форма працівника складається з непромокаючої одягу, гумових чобіт.

Авто2

Робота автомойщиком

На роботу можуть не взяти, якщо є наступні проблеми:

 • Алергія на миючі засоби.
 • Захворювання опорно-рухового апарату.
 • Нестійка психіка.
 • Часті простудні захворювання.

Крім основних обов’язків, персонал повинен здійснювати прибирання робочого місця після закінчення зміни, стежити за справністю обладнання, дотримуватись правил по техніці безпеки.

Переваги роботи на автомийці

У будь-якій посаді є свої плюси і мінуси, дана професія не виняток. Позитивними сторонами можуть бути:

 • Доступність для розширеного кола претендентів, які не мають вищої освіти і досвіду. Це є безсумнівним плюсом, так як не всі закінчували навчальні заклади після закінчення школи.
 • Отримати всі необхідні навички можна в процесі роботи, також існують спеціальні курси з навчання.
 • Перші робочі дні проходять під керівництвом більш досвідченого працівника, тому можна не переживати про те, якщо спочатку щось не вийде. Він все детально розповість і поділиться своїм отриманим досвідом.
 • Навесні та восени можна непогано підвищити свій дохід, так як ці сезони є піковими, тоді приїжджає великий потік клієнтів.
 • Можливість отримання чайових від задоволених замовників. Іноді можна натрапити на досить пристойну суму.
 • При якісному виконанні обов’язків, роботодавець може нараховувати додаткові премії або стимулюючі виплати.

Якщо виконувати роботу якісно, проявляти цілеспрямованість, бажання навчатися всього нового, а також видавати гідний результат, то можна отримати підвищення у вигляді посади адміністратора.

Також були випадки, коли в міру накопичення досвіду, деякі співробітники втягуються в процес настільки, що потім відкривають свій бізнес в автомобільній сфері.

Процес мийки

Недоліки роботи на автомийці

На жаль, негативних сторін даної професії все ж більше, ніж позитивних. Основними мінусами служать:

 • Виконувати роботу досить нелегко, доводиться тривалий час перебувати на ногах, після чого людина сильно втомлюється і залишається мало сил по завершенню зміни.
 • Важкі умови, за яких доводиться безперервно дихати хімічними засобами, а також постійно перебувати в приміщенні з підвищеною вологістю. Це може принести велику небезпеку для здоров’я.
 • Деякі місця погано опалюються в зимовий період. З цієї причини можна легко застудитися і отримати запалення легенів. Особливо піддаються небезпеки ноги.
 • Працівники автомийки отримують низьку заробітну плату, здійснюючи при цьому величезна праця. Підвищити прибуток можна лише в сезонний період.
  Цю роботу мало хто вважає престижною, тому деякі починають її соромитися.Необхідно постійно перебувати на контролі, виконувати не тільки основні обов’язки, але і стежити за інвентарем, виконувати прибирання.
 • З обладнанням потрібно обходитися максимально акуратно, інакше, в разі поломки з вини співробітника, роботодавець може відняти гроші з зарплати або позбавити премії.
 • Автомойщик повинен мати величезну витримку та міцні нерви. Це пов’язано з тим, що деякі клієнти можуть вести себе грубо, пред’являти невдоволення навіть тоді, коли робота виконана якісно.

Працівник миє машину

Крім того, співробітник повинен бути готовий до того, що може знадобитися другорядна робота з шиномонтажу, шліфовці автомобілів і будь-яким іншим справах. Зазвичай це потрібно у випадках підвищеної завантаженості при великому потоці клієнтів.

Всі перераховані мінуси можуть повністю перекреслити позитивні сторони. Дійсно, робота на автомийці важка праця, що включає не тільки фізичну втому, а й моральну. Ці умови мають на увазі високу оплату, але, на жаль, це не так. Якщо людина серйозно задумається про те, щоб туди влаштуватися, то повинен бути готовий до різних ситуацій. У будь-якому випадку, з роботи завжди можна звільнитися, тому якщо щось піде не так, то слід пошукати інше, більш відповідне місце.

Також необхідно врахувати, що влаштовуватися краще на більш престижну автомийку. Перед цим варто краще вивчити всі характеристики, ознайомитися з відгуками. Гарне місце оснащено більш дорогим обладнанням, яким легше керувати, а також воно забезпечує більш комфортні умови. Крім того, в такі місця приїжджає більше клієнтів, а значить, вийде непогано заробити. Також рекомендується скласти хороше резюме, щоб роботодавець зміг оцінити по достоїнству.