Чи вигідно працювати віддалено фрілансером: за та проти

чи вигідно працювати віддалено фрілансером за та проти

Зрозуміло, що така віддалена робота, як і фріланс, пасує не кожному

З одного боку, більше вільного часу, з іншого — не кожен зможе його грамотно організувати. Здається, що можна заробляти більше, але часто доводиться розплачуватися стабільністю. Ми попросили читачів сайту зробити свій вибір і розповісти, що вигідніше.

Pavla Tolokonina любить розкладати усе по поличках

👍 За: залишається більше сил та часу на життя

Працюю віддалено шостий рік. Є плюси і мінуси.

 1. По-перше, знижуються витрати на транспорт, одяг, взуття та обіди, якщо в офісі не годують.
 2. По-друге, не пам’ятаю, коли в останній раз серйозно хворіла — обмін вірусами виключений.
 3. По-третє, час на дорогу до роботи перетворюється під час для життя.
 4. По-четверте, найважливіше, ти не прив’язаний до місця. Багато подорожую, забула про обмеження у чотири тижні відпустки плюс новорічні. Хоча і вони в мене теж є.

👎 Проти: складно знайти роботу з хорошою командою

В офісі у людей формат «сиджу в офісі — значить, працюю», перекури-чаї. На удаленке ти списуєш час на завдання, і 8 годин у кінці дня повинні нормально зійтися. Плюс постійно негласно доводиш замовнику, що так, ти працюєш, а не незрозуміло чим зайнятий. Взагалі, дистанційна комунікація складніше. Якщо частина колег або керівництво не вміє працювати з розподіленою командою, то це важко б’є по удаленщикам. І міняти роботу складніше — ринок віддаленої роботи набагато менше, ніж офісної.

Розетка

Artem Kovyazin

👍 За: можна більше заробляти

Щоб добре заробляти на фрілансі, потрібно бути дуже витривалим, відповідальним, продуктивним та комунікабельною людиною. Основна маса людей досить ледачі і похвалитися цими якостями не можуть. Тому і сидять на своїх місцях з обмеженою зарплатою.

Я працював в дизайн-студії графічним дизайнером з досить високою по тим часам зарплатою. Три роки тому перейшов на фріланс, так як зрозумів, що свою високу швидкість і продуктивність можу вигідніше реалізувати, працюючи від свого імені.

Зараз як ІП вдається заробляти в 3-4 рази більше, ніж тоді. Коли потік замовлень стає великим, вже не страшно втрачати якісь завдання і підвищувати свій прайс.


textru-promo-4

Di Loginov мислить як роботодавець

👎 Проти: за ту ж роботу можуть платити менше

Я продукт-менеджер ІТ-компанії в Києві. Ми в рівній мірі користуємося послугами як московських фрілансерів, так і чисто віддалених. Але є відмінності.

Як роботодавець, я думаю так: «В Н-ську зарплати та рівень життя нижче, значить, за той же обсяг роботи я можу платити менше».

Плюси: фрілансеру на повній удаленке можна платити менше. Мінуси: робота на удаленке в цьому випадку завжди йде повільніше. Виникають проблеми з узгодженням, з мотивацією. При цьому результат все одно можна отримати гідний, але часто — сильно пізніше наміченого терміну.

Якщо є особисте спілкування, робота завжди йде продуктивніше і швидше.

Микола

Плюси:

 • Простіше вносити правки, формувати завдання та пропозиції щодо їх вирішення.
 • Багато хороших ідей народжується у процесі обговорення.

Мінуси:

 • Такі фрілансери коштують дорожче.

👍 За: простіше вирішувати побутові проблеми

Працювала і в офісі, і на удаленке. В обох випадках — СММ-менеджером і копірайтером. У першому випадку доводилося поєднувати СММ з роботою секретарем. Як наслідок — в основний робочий час займалася офісними справами, а просуванням — і до роботи, і після, і на вихідних. Так собі розвагу.

Мінус роботи в офісі — п’ятиденка. До лікаря не сходити, сантехніка не викликати, побутові проблеми вирішуються з працею.

👎 Проти: не всі готові приймати твій графік

Фріланс або удаленка — не одно робота з Балі або Куби. Коли виходиш на удаленку, тобі ніхто не вручає квиток на Мальдіви і парасольку від сонця.

Зараз працюю тільки на удаленке — проблема з графіком, так як керівник смикає в будь-який час. Домовилися на 2-3 години роботи в день, а в результаті постійно перебуваю в підвішеному стані, тому що ці години розтягуються на весь день.

Я б вибрала скоріше роботу в офісі, але з плаваючим графіком. Живе спілкування може просунути набагато сильніше, ніж вічна удаленщина.

Список найвідоміших бірж:

 1. Текстру.
 2. Copylancer.
 3. Кворк.
 4. Workzilla.
 5. Адвего.
 6. Weblancer.
 7. Турботекст.

Юлія Аксьонова цінує свободу

👍 За: ніяких офісних пліток і безглуздих звітів

Працюю бухгалтером на удаленке вже років десять. Складно було перебудуватися на роботу вдома: у мене дитина, домашні клопоти — це відволікає. Так і сприймається це так: «Ти ж все одно вдома сидиш, ну зроби ще те або це». А у мене купа фірм і ПІДПРИЄМЕЦЬ, працюю на своєму комп’ютері і ще на декількох віддалено. В одну фірму їжджу в офіс на кілька годин в тиждень.

Я одинак — мені не потрібні розмови-чаї-плітки в офісі. Ні перед ким не звітую — тільки перед податковою, фондами та іншими фіскалами. Стаж іде, працюю в кількох місцях офіційно: я ж бухгалтер, сама собі зарплату вважаю. В офіс повертатися не планую.

Helen Golovataya не любить ризикувати

👎 Проти: ніякої стабільності

Фріланс — це постійний ризик. У тебе немає відпустки, немає лікарняного, немає розміреної роботи — її чи багато, чи мало. Тому фріланс тільки доповнює основну зайнятість. Так працюють багато: на 15-20 тисяч рублів зарплати особливо не разбежишься. А ще 10-20 — і нормально, вже є грошики на Туреччину або хоча б на Крим.

Олексій Никкель не хоче працювати 5 днів на тиждень

👍 За: менше зайвої роботи і відпустку в будь-який час

Я працюю аніматором на фрілансі. В місяць у мене від 11 до 17 робочих днів, по 4-12 годин кожен. На саме свято я витрачаю 1-3 години. Буває і більше, але рідко. Частіше це 2 години ігрової програми або годину хімічного шоу.

Їжджу по Київу, області та іноді перетинаю межу. На дорогу туди-назад може йти від 1 до 7 годин. Цей час можна скорочувати, якщо купувати свої костюми і не їздити їх орендувати. Замовлення я отримую від різних агентів, в основному працюю з одними і тими ж. У мене є кілька чатів у «Вконтакте», які я перевіряю без напрягу.

Аніматор в штаті буде отримувати 10-15 тисяч. Але при цьому він буде виконувати якийсь менеджерський функціонал: прийом дзвінків, робота в офісі, видача костюмів. При цьому тиск з боку начальства може переходити рамки — власники агентств мало розуміють в бізнесі та управлінні персоналом.

А так я можу дозволити собі працювати тільки в суботу і неділю, інші дні відпочивати. Ці 8 робочих днів принесуть мені 6 тисяч. Можу в будь-який час взяти відпустку, якщо мене влаштує сума недоотриманого прибутку. Кожен тиждень відпочинку позбавляє мене можливості заробити 1,5 тисяч. Тому я беру відпустку з понеділка по п’ятницю — на ці дні припадає найменша фінансове навантаження.

Як заробити вдома на дивані

Rom Ku не може працювати без робочого місця

👎 Проти: вдома важко організувати робочий час

Працюю програмістом, поєднуючи офіс і фріланс. Наприклад, клієнт готовий надати робоче місце, невелику зарплату і можливість працювати не тільки на нього. Натомість отримує першочерговість виконання саме його завдань.

Вдома не можу розмежувати робочий час і відпочинок. Спочатку не можу себе змусити сісти за роботу, потім за північ не можу відірватися від комп’ютера.

Пробував систему типу «випив кави — початок робочого дня, пропищав будильник — кінець». У мене спосіб не прижився.

Данила Майстер працює продуктивніше, якщо вдома

👍 За: можна зробити всю роботу швидко, а в інший час нічого не робити

Часто чую, що люди не можуть будинку сфокусуватися на роботі. Я, ще коли працював в офісі, якщо треба було зробити щось термінове і складне, залишався вдома і робив. Міг за день-два зробити те, чого не встиг би за тиждень в офісі.

Зараз на фрілансі можу цілий день пропинать балду і потім години за дві-три виконати завдання.

👎 Проти: замовники вимагають занадто багато уваги

Якщо доводиться їхати до замовника, то, вважай, день викинутий. Два роки казав, що треба визначитися: він платить за результат або за присутність? Обговорювали два варіанти оплати: фіксована або за відпрацьовані години. Замовник наполіг на фікс. Доводиться напрацьовувати годинник, щоб він бачив, за що платить. Начебто все зробив, а часу витратив половину — займаєшся багами та вдосконаленнями.

У результаті з-за такого постійного замовника складно брати інших. Всі хочуть уваги, багато хочуть особистих зустрічей. Пробував працювати з трьома такими, поєднуючи всі поїздки в один день, але складно — вимотує.

Nikifor Seryakov оптиміст

👍 За: усі проблеми можна вирішити

Працюю віддалено з постійною командою. Не працюю з клієнтами, тому особисті зустрічі не потрібні. Якщо вміти себе організувати, то не бачу ніяких мінусів в такому форматі — може, крім соціалізації. Ні якість, ні терміни не залежать від віддаленості — вони залежать від людей.