5 схем шахрайства нечесних продавців з «Аліекспресса», рекомендації

5 схем шахрайства нечесних продавців з «Аліекспресса», рекомендації

ТОП 5 схем шахрайства нечесних продавців з «Аліекспресса», рекомендації

Покупки в інтернеті — це завжди ризик нарватися на шахраїв. Особливо якщо продавець перебуває в іншій країні і продає товари за копійки. В будь-який незрозумілій ситуації відкривайте суперечки.

На форумах люди діляться історіями розлучень, жертвами яких вони стали на популярних китайських майданчиках. Ми зібрали найпоширеніші виверти: дізнайтеся, що роблять нечесні продавці, і не дайте себе обдурити.

  1. Просять оплатити безпосередньо

Після того як ви оплатили товар через захищений механізм великого китайського магазину — «Аліекспресса», «пандал» або «Джума», — продавець може попросити скасувати замовлення і оплатити покупку безпосередньо — наприклад, через «Пейпел». Всі гроші, які ви вже заплатили, він поверне, а за завдані незручності зробить хорошу знижку.

Якщо погодитися на таку пропозицію, ви втратите захист покупця і керівництво майданчика не стане розбиратися зі спірними ситуаціями. А вони можуть виникнути: продавець отримає гроші, але товар не надішле. Йому нема про що буде турбуватися, адже скасування замовлення просто тому, що ви передумали, не знизить рейтинг його магазину.

Що же нам зробити? Укладати тільки угоди, захищені майданчиком. Тоді в разі проблем із замовленням ви зможете домогтися повернення коштів через модераторів.

Не піддавайтеся на ці хитрощі

2. Пропонують відкрити суперечку

Здається, що суперечка на руку покупцеві: якщо товар виявився бракованим або ви його зовсім не дочекалися, гроші можна повернути. Суперечка майже завжди вирішується на користь покупця — знаючи про це, шахраї обманюють навіть досвідчених користувачів.

Ось як це відбувається. Ви оплачуєте товар, а через деякий час продавець пише з вибаченнями: мовляв, сталася накладка, і товар доведеться чекати довше. Всьому виною те, що посилку завернули на митниці або служба доставки переплутала адреси.

В якості компенсації продавець готовий повернути частину грошей — зазвичай це 10-15% від вартості речі

Правда, щоб їх отримати, доведеться відкрити суперечку. Якщо погодьтеся, то 10-15% від суми покупки ви дійсно отримаєте, але товару вже не дочекаєтеся. Відкрити суперечку ще раз ви не зможете. За правилами майданчика, це можна зробити тільки один раз.

Що робити? Відкривати суперечка з вимогою не часткового, а повного повернення грошей і шукати іншого продавця.

3. Пропонують повернути гроші

Через пару днів після оформлення замовлення продавець-шахрай пропонує повернути частину грошей або навіть повну суму, тому що потрібного товару не виявилося на складі або посилку помилково відправили не через дорогу службу доставки, а по звичайній пошті і продавець хоче відшкодувати різницю.

Щоб не повертати гроші через суперечку і не позбавляти покупця захисту «Аліекспресса», «пандал» або «Джума», продавець пропонує відправити гроші прямо на карту — і просить повідомити йому всі її дані: ім’я власника, номер, термін дії та CVC-код .

Як захистити реквізити на карті?

Якщо відправити всю цю інформацію, то компенсації ви навряд чи дочекаєтеся, а ось шахраї спишуть з вашої картки всі гроші, які там є.

Що робити? Чи не повідомляти нікому термін дії карти і код захисту. Якщо продавець просить надати ці дані, відкривайте суперечка з вимогою повернути всі гроші і скаржтеся на шахрайство.

4. Дають фальшивий трек-номер

Сумлінні продавці після відправки товару надсилають трек-номер, щоб покупець міг відстежити, де перебуває покупка.

Так само роблять і шахраї — тільки вони ніякої товар вам не відправляють, а трек-номер надсилають фальшивий. Щоб покупець нічого не запідозрив, разом з трек-номером шахраї дають і посилання на сайт, який імітує відстеження посилки протягом усього терміну захисту покупця. І якщо покупець стане довіряти такому сайту і не встигне вчасно відкрити суперечка, повернути гроші йому буде набагато складніше.

Що робити, якщо загубилася посилка?

Що робити. Не довіряти незнайомим сайтам, які відстежують посилку по трек-номеру. Якщо продавець не хоче користуватися загальновідомими способами доставки, з ним краще не зв’язуватися. Щоб дізнатися це до оплати, почитайте останні відгуки.Часто шахраї купують магазини з хорошими рейтингами, тому старим коментарів не завжди можна довіряти.

Деякі продавці обманюють так: набирають високий рейтинг і позитивні відгуки за допомогою дорогого і хорошого товару, а потім змінюють опис і продають вже не таку якісну річ, але за ті ж гроші. Наприклад, спочатку продають куртку з натуральним пухом, а потім змінюють в описі слово «пух» на «синтепон».

Розібратися в характеристиках товару буває непросто. Тому покупці орієнтуються на відгуки інших користувачів — а вони-то були про якісний товар. Але коли прийде зовсім не те, що ви очікували, претензії продавцеві пред’явити не вийде. Раз в назві написано «синтепон», то вас ніхто і не обманював.

5. Як не облажатися на «Аліекспрессе»?

Що будемо робити?

  • Уважно читати опис і останні відгуки: швидше за все, обман вже виявили до вас.
  • Якщо є сумніви, краще запитати безпосередньо у продавця — листування теж може стати доказом вашої правоти.

Шахраї біжать від цих фраз, як таргани від крейди:

  1. Вибачте, але паспортні дані я не дам.
  2. Я не вірю в інтернет-заробіток, твоя пальма — це фотошоп.
  3. Ха-ха, що не підключуся я до вашого вайфай, навіть не вмовляйте!


textru-promo-4